لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

حمله انتحاری داعش به مرکز فرهنگی شیعیان کابل؛ دست‌کم ۴۱ کشته


این مرکز فرهنگی شیعیان در غرب کابل، در مجاورت خبرگزاری صدای افغان (آوا)، که طرفدار ایران است، واقع شده است.
این مرکز فرهنگی شیعیان در غرب کابل، در مجاورت خبرگزاری صدای افغان (آوا)، که طرفدار ایران است، واقع شده است.

بر اثر حمله انتحاری روز پنجشنبه گروه داعش به یک مرکز فرهنگی شیعیان در پایتخت افغانستان دست کم ۴۱ یک نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وبسایت اعماق وابسته به داعش مسئولیت حمله را پذیرفت و گفت از سه بمب و یک مهاجم انتحاری برای آن استفاده کرده است.

ده ها نفر، درمراسمی به مناسبت سالروز تهاجم نظامی نیروهای اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال ۱۹۷۹ میلادی به افغانستان، در آن مرکز گرد هم آمده بودند.

ادعای وبسایت اعماق با گزارش‌های شاهدانی که در محل حضور داشتند مطابقت دارد که گفته‌اند یک بمبگذار انتحاری با مفوذ به داخل جمعیت خود را منفجر کرد.

داعش یک حمله دیگر به کابل کرد: دست‌کم ۴۱ کشته در حمله به ساختمان شیعیان

صدای دو انفجار دیگر نیز شنیده شده، که ظاهرا در خارج از ساختمان رخ دادند. این مرکز در مجاورت خبرگزاری صدای افغان (آوا)، که طرفدار ایران است، قرار دارد.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان پیشتر گفته بود تعداد نامشخصی مهاجم انتحاری در داخل مرکز فرهنگی، پیش از انفجار بمب در خارج از ساختمان، حضور داشتند.

در بیانیه داعش که در وبسایت اعماق منتشر شده، گفته می‌شود بودجه این مرکز از سوی ایران تامین می‌شود و فعالیت‌های آن در جهت تبلیغ اسلام شیعه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG