لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

آموزش نيروهای ويژه افغان برای تقبل مسؤليت های جديد


آموزش نيروهای ويژه افغان برای تقبل مسؤليت های جديد
آموزش نيروهای ويژه افغان برای تقبل مسؤليت های جديد

نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا آموزش نيروهای ويژه افغان را گسترش بخشيده اند تا آنان بتوانند با پايان گرفتن ماموريت رزمی نيروهای آمريکايی در سال ٢۰۱۴ مسئوليت امنيت کشورشان را به عهده گيرند.

در آينده، نيروهای ويژه افغان که اکنون در يک پايگاه در حوالی کابل به آموزش و تمرين مشغولند، مامور مبارزه با شورشيان خواهند بود.

سازمان پيمان اتلانتيک شمالی – ناتو - و وزارت دفاع افغانستان شمار اين نيروهای ويژه افغان را اعلام نکرده اند. اما جلال الدين يفتعلی، فرمانده يک گروه نيروهای ويژه تحت آموزش، می گويد: شمار سربازان در اين پايگاه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر است.

اين نيروها پس از پايان آموزش خود جايگزين نيروهای ناتو در حملات شبانه به روستاها و شهرها خواهند شد. حملاتی که جامعه مسلمان و سنتی افغانستان و حامد کرزی، رييس جمهوری کشور، آن را اهانت آور و تجاوز به حريم شخصی مردم می دانند.

در نشست اخير جرگه در افغانستان، ريش سفيدان افغان به دولت آقای کرزی توصيه کردند که حملات شبانه فقط توسط نيروهای افغان، انجام شود.

بيشتر اين نيروهای ويژه، تکاوران ارتش ملی افغانستان هستند که علاوه بر ۱۰ هفته آموزش نظامی برای ورود به ارتش، ۱۰هفته ديگر نيز آموزش ويژه می بينند. علاوه بر اين، سربازان افغان بايد ۴ سال به عنوان تکاور خدمت کنند تا بتوانند به نيروهای ويژه، ملحق شوند.

ژنرال کارستن جيکبسن می گويد: نه تنها مدت زيادی طول می کشد تا شخص مناسب برای نيروهای ويژه انتخاب شود بلکه آموزش آنان نيز مستلزم زمان زيادی است، تا آنها بتوانند با گروه های عملياتی ديگر، يا به تنهايی، عمل کنند.

در حالی که برخی از اين نيروهای ويژه هم اکنون به تنهايی عمل می کنند ولی در سال های آينده همچنان به اطلاعات و حمايت نيروی هوايی آمريکا و ديگر خدمات نياز خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG