لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

فرمانده پلیس شمال افغانستان کشته شد


فرمانده پلیس شمال افغانستان کشته شد
فرمانده پلیس شمال افغانستان کشته شد

یک بمب انداز انتحاری در حمله به مجتمع فرمانداری ولایت تخار در شمال افغانستان دست کم هفت مقام ایالتی و چند سرباز ناتو را کشت.

یک سخنگوی فرماندای به صدای آمریکا گفت«در انفجار بامداد شنبه در شهر تالوکان ۹ نفر از جمله فرماندار نیز مجروح شده اند.» این مقام افزود ژنرال داود، فرمانده پلیس منطقه شمال افغانستان، شاه جهان نوری رییس پلیس ولایت و سه سرباز آلمانی ناتو در میان کشته شدگان هستند.

طالبان مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته است.این در حالی است که حامد کرزای رییس جمهوری افغانستان به نیروهای ناتو دستور داده تا عملیات ویژه و حمله های شبانه را متوقف کنند. رییس جمهوری افغانستان روز شنبه در بیانیه ای با انتقاد از حمله های شبانه ناتو تاکید کرد چنین ماموریت هایی را باید نیروهای افغان انجام دهند. افغان ها با این حمله ها به شدت مخالف هستند و آنها را مسئول مرگ غیرنظامیان می دانند. اما ناتو روز شنبه با دفاع از این ماموریت ها تاکید کرد این حمله ها برای موفقیت علیه رهبران طالبان ضروری است. در این بیانیه همچنین آمده است ناتو با نیروهای افغان همکاری خواهد کرد تا رهبری این حمله ها از ناتو به افغان ها منتقل شود.

XS
SM
MD
LG