لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

آمریکا تجهیزات مدرن برای متحدان خود در افغانستان فراهم می آورد


ایالات متحده آمریکا قول داده است برای کمک به حفاظت از سربازان متحدان ناتو در افغانستان در مقابل بمب های کنار جاده ای، خودروهای زرهی و تکنولوژی پیشرفته دراختیار آنها قرار دهد.

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، می گوید ربات های پاک کننده جاده، رادارهایی که قادر هستند در زمین نفوذ کنند، و سیستم های شناسایی از جمله این تجهیزات خواهند بود.

او همچنین می گوید آمریکا آماده است خودروهای جدید را که در برابر مین مقاوم هستند، بفروشد، اجاره دهد، یا هدیه کند. او می گوید این خودروها در اواخر سال جاری، در حالی که سربازان بیشتری از عراق خارج می شوند، در دسترس خواهند بود.

گیتس این موضوع را روز جمعه در جریان جلسه متحدان ناتو در استانبول عنوان کرد. نیروهای ائتلاف در افغانستان با مشکلات و خطرات ناشی از استفاده فزاینده طالبان و ستیزه گران دیگر از بمب های کنار جاده ای روبرو بوده اند.

در این میان، گیتس و آندرس فوک راسموسن، دبیر کل ناتو، از متحدان خواستند مربیان نظامی و ناظران بیشتری برای کار با نیروهای امنیتی افغانستان به آن کشور بفرستند.

آمریکا و ناتو می خواهند در حالی که پنتاگون راه هایی را برای آغاز خروج نیروها از افغانستان جستجو می کند، نیروهای امنیتی افغان مسئولیت های امنیتی بیشتری را بر عهده بگیرند.

XS
SM
MD
LG