لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۳

توصیه جدید «ستاد ویژه خدمات پیشگیرانه آمریکا» به سالمندان در مورد مصرف آسپرین


آرشیو

توصیه جدید «ستاد ویژه خدمات پیشگیرانه آمریکا» به پزشکان این است که برای افراد مسن که در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند روزانه دز پایین آسپرین تجویز نکنند، چرا که به باور این ستاد خطر استفاده از این دارو از مزایایی که برای این افراد دارد به مراتب بیشتر است.

توصیه جدید برای افرادی است که فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی مفرط، و یا عوارضی دارند که آنها را در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی قرار می‌دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، توصیه ستاد ویژه خدمات پیشگیرانه آمریکا در مورد استفاده از دزهای پایین آسپرین بچه شامل کسانی که در حال استفاده از آسپرین هستند یا سکته قلبی و مغزی کرده‌اند نمی‌شود. از این گروه خواسته شده است در این رابطه با پزشک خود مشورت کنند.

دز پایین آسپرین بین ۸۱ میلی‌گرم تا ۱۰۰ میلی‌گرم است.

ستاد ویژه متخصصان آمریکا به دلیل احتمال خونریزی خطرناک در افراد مسن، از کسانی که ۶۰ سال به بالا دارند خواسته است از آغاز کردن مصرف آسپرین دز پایین خودداری کنند.

اما برای نخستین بار این ستاد ویژه اعلام کرد آسپرین دز پایین ممکن است مزایایی برای بزرگسالان ۴۰ سال به بالا که خطر خونریزی در آنها وجود ندارد، داشته باشد.

ستاد ویژه در حالی توصیه جدید خود را در اینترنت منتشر شده که تا هشتم ماه نوامبر، پذیرای نظرات عموم در این رابطه است. این گروه سپس اطلاعات را ارزیابی کرده و تصمیم نهایی می‌گیرد.

این ستاد ویژه شامل کارشناسان مستقل پیشگیری از بیماری است که پژوهش‌ها و مطالعات منتشر شده پزشکی را تجزیه و تحلیل می‌کنند و بر آن اساس توصیه هایی ارائه می‌دهند.ستاد ویژه کارشناسان آمریکا همچنین قصد دارد از توصیه سال ۲۰۱۶ خود برای مصرف آسپرین بچه برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ صرف‌نظر کند.

این ستاد گفت که داده‌های جدید، پرسش‌هایی را در مورد مزایای این دارو برای بیماران مبتلا به سرطان ایجاد کرده است و به تحقیقات بیشتری در این رابطه نیاز است.

XS
SM
MD
LG