لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۶

بی خبری از وضعیت جسمی رضا شهابی٬ فعال کارگری بازداشت شده در روز جهانی کارگر


رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

رضا شهابی، فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که هفته گذشته درمقابل مجلس بهارستان توسط نیروی‌های امنیتی بازداشت شد نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت گزارش داد که، رضا شهابی فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به علت بازداشت‌های متعدد و تحمل حبس‌های طولانی به دلیل فعالیت‌های سندیکایی دچار جراحی‌های سنگین کمر و گردن شده است و از بیماری‌های متعددی ازجمله فشار خون و بی حسی سمت چپ بدن رنج می‌برد و بطور مرتب داروهای متفاوتی باید مصرف کند.

رضا شهابی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت همزمان با روز جهانی کارگر همراه تعدادی از همکارانش در مقابل مجلس بهارستان توسط نیروی‌های امنیتی بازداشت و به مقر دادستانی در میدان ارگ منتقل شد.

سندیکای کارگران ضمن محکوم کردن بازداشت تمامی دستگیر شدگان روز جهانی کارگر و روز معلم خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی بازداشت شدگان شده است.

در پی تجمعات روز جهانی کارگر در تهران دست کم ۳۰ نفر بازداشت شدند که گزارش‌ها حاکی از آزادی ۱۴ نفر از بازداشت شدگان با قرار کفالت است.

پس از این بازداشت‌ها وزارت خارجه ایالات متحده در پیامی که در صفحه فارسی توئیتر خود منتشر شده از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر انتقاد کرد.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG