لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

یکی دیگر از بازداشت‌شدگان راهپیمایی «روز کارگر» به زندان، شلاق و تبعید محکوم شد


سید رسول طالب‌مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد
سید رسول طالب‌مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

سید رسول طالب‌مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، از سوی دادگاه انقلاب به زندان، شلاق، و تبعید محکوم شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، سید رسول طالب‌مقدم، راننده شرکت واحد و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» به دو سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید به منطقه آفرایز از توابع بخش سده خراسان جنوبی محکوم شده است.

جلسه رسیدگی به پرونده این فعال کارگری روز چهارشنه ۲۳ مرداد برگزار و بنا بر اطلاعات منتشر شده مبنای صدور این رای گزارش‌های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات عنوان شده است.

دو سال محرومیت در استفاده از تلفن همراه هوشمند و منع عضویت در دسته‌ها، احزاب، گروهای سیاسی و اجتماعی دو حکم دیگری است که در رای دادگاه آقای طالب‌مقدم صادر شده است.

سید رسول طالب‌مقدم در روز جهانی کارگر (اول ماه مه) توسط نیروهای امنیتی در مقابل مجلس بازداشت و پس از مدتی با قرار وثیقه ۲۸۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده بود.

پیش از این نیز، اسحاق روحی فعال کارگری اهل سنندج، که روز جهانی کارگر (اول ماه مه) در شهر سنندج بازداشت شده بود از سوی دادگاه انقلاب سنندج بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شد.

در ماه‌های اخیر و پس از تشدید اعتراضات کارگری برخورد امنیتی حکومت ایران با فعالان کارگری افزایش یافته است.

وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران، از جمله کارگران، توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده و گفته است که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG