لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

حکم ده ماه زندان «سهند معالی» فعالان مدنی تایید شد


سهند معالی، فعالان مدنی
سهند معالی، فعالان مدنی

حکم ده ماه زندان «سهند معالی» از فعالان مدنی اهل شهرستان سراب، در دادگاه تجدیدنظری که بدون حضور این فعال مدنی در این شهر برگزار شده بود تایید شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۲ اردیبهشت گزارش داد که حکم ده ماه زندان سهند معالی، فعال مدنی اهل شهرستان سراب که از سوی دادگاه عمومی و انقلاب این شهرستان سراب به اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق پخش اعلامیه گروه‌های قومگرا» برای او صادر شده بود از سوی شعبه سه دادگاه تجدید استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی بهلول علیزاده عینا تایید کرد.

به گزارش کمپین، در دادنامه‌ای که چند روز پیش به آقای معالی ابلاغ شده، آمده‌ است که، با توجه به اینکه تجدید نظر خواه در کلیه مراحل رسیدگی صراحتا اقرار دارد و با توجه به اینکه تجدید نظر خواه علیرغم دعوت به جلسه جهت اخذ توجیه و دفاع در مرحله تجدیدنظرخواهی حاضر نشده است اعتراض وارد نبوده و با رد آن مستندا به بند الف ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری دادنامه تجدیدنظرخواسته عینا تأیید می‌شود و این رای قطعی است.

آقای معالی ۱۰ دی ماه ۱۳۹۷ به همراه سه تن دیگر از فعالان مدنی اهل سراب به نام‌های حیدر مزینی، محمد رنجبری و وحید نورمحمدی با اتهام مشابه فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه بازداشت و ۳ روز بعد با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تا اتمام مراحل دادرسی به طور موقت آزاد شد.

بر اساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل، در سال ۲۰۱۸ بیش از هفت هزار نفر اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی در ایران بازداشت و صدها تن به زندان محکوم شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG