لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

تاسيس «موزه لوور» در ابوظبی


بازدید کنندگان از جاذبه های گردشگری و دیدنیهای ابوظبی، بزودی قادر خواهند بود از قسمتهايی از موزه لوور که قرار است در اوايل سال آينده ميلادی در اين شهر ساخته شود، ديدن کنند.

بخش گردشگری امارات که در حال تاسيس قسمتی از موزه گوگنهایم نیویورک در امارات متحده عربی نيز است، تایید کرد پروژه موزه لوور در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ ميلادی آغاز خواهد شد.

بنا بر برنامه ريزی های اوليه قرار بود هر دو موزه بین سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ ميلادی تکميل شوند ولی بررسی پروژه ها از سوی دولت باعث تاخیر در شروع اين پروژه ها گرديد.

چند موزه و دانشگاه نیویورک از جمله نهادهایی هستند که برنامه راه اندازی شعبه در جزیره سعديات – پروژه فرهنگی ۲۷ میلیارد دلاری در ابوظبی - در کنار زمین گلف و منطقه مسکونی لوکس را دارند.

نبيل الکندی مدير شرکت سرمايه گزاری و توسعه گردشگری روز دوشنبه در کنفرانس اقتصادی خاورمیانه گفت: «پیمانکار، پروژه موزه لوور را بزودی آغاز خواهد کرد. ساخت و ساز در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ ميلادی شروع می شود.»

توسعه جزيره سعديات، یکی از بزرگترین پروژه های فرهنگی در خاور میانه است، اما سال گذشته بیش از ۱۳۰ هنرمند اعلام کردند: آنها موزه گوگنهایم را بدليل آنچه بدرفتاری و سوء استفاده از کارگران خارجی ناميدند، تحریم خواهند کرد.

برگردان گزارش استنلی کاروالیو - رويترز
XS
SM
MD
LG