لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

انفجار انتحاری در قلب بغداد و کشف ۴۱ جسد در نقاط ديگر عراق - 2005-03-09


پليس عراق اجساد متلاشی شده ۴۱ تن را در دو محل جداگانه کشف کرده است. گفته می شود آنها به وسيله شورشيان اعدام شده اند.

مقامات می گويند اجساد ۱۵ مرد و زن، که تمام آنها گردن زده شده بودند، روز سه شنبه در جنوب بغداد، در يک پايگاه نظامی قديمی در نزديکی " لطيفيه" پيدا شد.

روز چهارشنبه، اجساد دست کم ۲۶ تن ديگر، که لباس عادی پوشيده بودند، در نزديکی شهر " قائم" نزديک به مرز سوريه کشف شد. برخی هدف گلوله قرار گرفته بودند، ديگران گردن زده شده بودند.

در اين ميان ، در بغداد، گروه ترويستی ابو مصعب الزرقاوی در يک اطلاعيه اينترنتی، که تائيد نشده است، مسئوليت يک بمب گذاری انتحاری در بغداد را بر عهده گرفت. در اين حمله، يک بمب انداز انتحاری يک کاميون زباله کشی پر از مواد منفجره را در پارکينگ وزارت کشاوری منفجر کرد، حد اقل ۲ تن جانسپردند و ۲۰ نفر مجروح شدند.

همچنين در بغداد، مردان مسلح به سوی کاروان اتومبيل های حامل وزير برنامه ريزی عراق و محافظان او آتش گشودند. مهدی الحفيظ آسيب نديد و جان بدر برد، اما يکی از محافظان او کشته شد. و در انفجار بمبی در خيابانی در بغداد، يک سرباز آمريکائی از پای در آمد و سرباز ديگری مجروح شد.

در تحولی جداگانه، ستيزه گران عراقی که يک فيليپينی را چهار ماه است به گروگان گرفته اند، تهديد کرده اند که اگر مانيل به همکاری نظامی با آمريکا پايان ندهد و کارگرانش را از عراق خارج نکند، او را خواهند کشت. وزير امور خارجه فيليپين روز چهارشنبه گفت دولت او به هيچ صورتی از نيروهای آمريکا در عراق پشتيبانی نمی کند.

s

XS
SM
MD
LG