لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۷

عامل يک رشته از گردن زنی ها در عراق دستگير شده است - 2005-02-25


مسئولان امور در بغداد ميگويند نيروهای امنيتی عراق رهبر يک شعبه تروريستی القاعده را که گفته ميشود مسئول يک رشته از گردن زدنهاست دستگير کرده اند.

دولت او را محمد نجام ابراهيم معرفی کرده است و ميگويد وی از نزديک با ابو مصعب الزرقاوی فراری تحت تعقيب در عراق همکاری ميکرد.

وی در بغوبه در شصت کيلومتری شمال بغداد دستگير شد.

اعلاميه ای رسمی که امروز انتشار يافت به زمان دستگيری اشاره ای نميکند اما ميگويد بازپرسان دنبال اطلاعاتی هستند که ممکن است به شناسائی ديگر همدستان زرقاوی منجر شود.

مقامات عراقی ميگويند محمد نجام ابراهيم و برادر او عامل يک رشته گردن زدن ها بودند و عملياتی را نيز عليه نيروهای امنيتی عراق انجام داده اند.

دولت در اعلاميه خود همچنين از دستگيری مردی بنام طالب الدويلمی درروز يکشنبه در شهرکی در شمال غربی بغداد در نزديکی مرز سوريه خبر داده است که گفته ميشود ملاقات های شبکه تروريستی زرقاوی را ترتيب ميداده است

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد شورشيان با انفجار بمب در جاده سه سرباز آمريکائی را کشته وهشت سرباز ديگررا مجروح کرده اند. مقامات ارتش آمريکا همچنين از پيشرفت عمليات تعقيب شورشيان در استان غربی الانبار خبرداده اند که يک هفته پيش آغاز شد.

XS
SM
MD
LG