لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

مشکلات ليگ برتر فوتبال چين بدليل فساد و تقلب در مسابقات  - 2005-02-23


يازده باشگاه فوتبال در ليگ برتر چين خواهان به تعويق افتادن آغاز فصل جديد شده اند، که اين بخاطر دشواری در يافتن حاميان مالی برای ليگ در پی اتهامات گسترده پيرامون فساد و تقلب در مسابقات است.

لوئيس لو، مدير يک گروه مشاور که با چندين تيم در ليگ برتر چين کار ميکند گفت که اين يازده باشگاه پيشنهاد تعويق فصل را در يک جلسه در روز پنج شنبه ارائه خواهند داد. به گفته او، باشگاه ها خواهان تعويق آغاز فصل از تاريخ پنجم ماه مارس به اواخر ماه يا اوايل آوريل هستند.

در اينحال، انتظار ميرود که شی يالونگ رئيس جديد اتحاديه فوتبال چين، که هفته گذشته جايگزين يان شيدوئوی (اخراج شده) شد، در پی ملاقات با مسئولان چهارده باشگاه فوتبال ليگ برتر در مورد پيشنهاد تعويق فصل تصميم نهايی را بگيرد.

از زمانی که شرکت الکترونيک زيمنس آلمان در ماه ژانويه گذشته قرارداد چند ميليون دلاری خود را با ليگ برتر چين فسخ کرد، يک حامی عمده جديد برای ليگ پيدا نشده است. ۱۱ باشگاه خواهان تعويق شروع فصل شامل ليائونينگ و سی شوآن و تيمهای پکن و شن ژن و نيز دو باشگاه از شهر شانگهای هستند.

صحنه فوتبال سرزمين چين هم اينک گرفتار تنش و دشواری است که بيرون افتادن تيم ملی کشور از رقابتهای راه يابی به جام جهانی سال ۲۰۰۶ و کار ضعيف تيم زنان چين در بازی های المپيک تابستانی اخير در آتن جزو اين مسايل است.

XS
SM
MD
LG