لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

ايران: آمريکا از مراکز اتمی ايران جاسوسی ميکند - 2005-02-16


وزير اطلاعات ايران آمريکا را به جاسوسی از مراکز اتمی ايران متهم کرده است.

ايرنا، خبرگزاری دولتی ايران به نقل از علی يونسی ميگويد آمريکا مدتهاست که برای جاسوسی از ايران از ماهواره ها و ابزارهای ديگر استفاده ميکند.

هفته پيش روزنامه واشنگتن پست از پرواز هواپيماهای بدون سرنشين بر فراز ايران در سال گذشته برای جمع آوری مدارک در باره برنامه تسليحات اتمی ايران و کشف نقاط ضعف دفاع هوائی ايران خبر داده بود.

در همين حال رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی ميگويد مدرکی که سوء ظن های آمريکا به تهران در مورد توليد تسليحات اتمی را تائيد کند وجود ندارد.

محمد البرادعی در مصاحبه ای با چهار روزنامه آمريکائی از جمله واشنگتن پست همچنين خواستار مشارکت بيشتر آمريکا در تلاش های ديپلوماتيک با ايران و کره شمالی در مذاکرات مربوط به برنامه های اتمی هر دوکشور شده است.

در همين حال گرهارد شرودر صدراعظم آلمان گفته است اميدوار است آمريکا از تلاش های ديپلوماتيک اروپا برای متقاعد ساختن تهران به انصراف از برنامه غنی سازی اورانيوم حمايت کند. وی اين نظريه را در مصاحبه ای با روزنامه وال استريت جرنال چاپ اروپا مطرح ساخت.

سيلوان شالوم وزير امور خارجه اسرائيل که به لندن رفته است ميگويد ايران تا دستيابی به اطلاعات لازم برای ساختن بمب اتمی فقط شش ماه فاصله دارد.

ايران گزارشهای آمريکا و اسرائيل در مورد تلاش برای توليد بمب اتمی را تکذيب ميکند.

XS
SM
MD
LG