لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

زرقاوی عليه دموکراسی در عراق اعلان جنگ داد - 2005-01-24


مردی که خود را ابو مصعب الزرقاوی معرفی کرد اعلان «جنگ شدید»ی عليه دموکراسی در عراق داده است.

در يک نوار صوتی که روز يکشنبه منتشر شد، اين رهبر تروريستی وابسته به القاعده انتخابات 30 ام ژانويه را «دام شرارت» با هدف به قدرت رساندن شيعيان عراق، که اکثريت جمعيت را تشکيل ميدهند، خواند.

شورشيان و جنگجويان وفادار به زرقاوی مدت زمانيست که پيشاپيش انتخابات، حملات تقريبأ روزانه عليه نيروهای عراقی و آمريکائی و همچنين غير نظاميان انجام می دهند. اما جان نگروپونته، سفير آمريکا در عراق، ميگويد با وجود اين حملات، عراقی ها هنوز بايد بتوانند رأی دهند.

او در يک برنامه تلويزيونی گفت نيروهای آمريکائی و عراقی اقدامات قابل توجهی جهت حفاظت از مراکز رأی گيری بعمل خواهند آورد. با اين حال او افزود نميشود امنيت تمامی مراکز اخذ رأی را تضمين کرد.

از سوی ديگر مقامات چين ميگويند انتظار دارند 8 تبعه چينی که اخيرأ توسط شورشيان عراقی آزاد شدند، بزودی به ميهن بازگردند.

آنان به شين هووا، خبرگزاری رسمی چين گفتند که اين 8 نفر در سلامت کامل بوده و از روحيه خوبی برخوردارند. سفارت چين در عراق در تلاش است تا بازگشت هر چه زودتر آنان را ترتيب دهد.

هشت کارگر چينی اوائل ماه جاری ربوده شده بودند. هفته گذشته، ربايندگان آنان را تهديد به مرگ کرده بودند. گروگان گيران گفته اند پس از آنکه چين قول داد اتباع خود را از مسافرت به عراق منصرف کند، گروگانها را آزاد کردند.

از ديگر وقايع عراق آنکه يک آتش سوزی در بيمارستانی در شهر ناصريه منجر به کشته شدن 14 نفر و مجروحيت 75 نفر ديگر شد. علت رويداد هنوز مشخص نشده است. اما، مقامات گمان نميکنند آتش سوزی در اثر حمله شورشيان رخ داده باشد.

m

XS
SM
MD
LG