لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۴

تيم ملى فوتبال ايران بر پاناما پيروز شد - 2004-12-18


تيم ملى فوتبال ايران، عصر امروز (شنبه ) در نخستين ديدار تدارکاتى خود براى شرکت در مرحله دوم رقابتهاى فوتبال مقدماتى جام جهانى ۲۰۰۶ در قاره آسيا، مقابل تيم پاناما به برترى رسيد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، در اين ديدار که با قضاوت "فريدون اصفهانيان " و در ورزشگاه آزادى تهران برگزار شد، تيم ملى فوتبال ايران با نتيجه يک بر صفر، از سد حريف خود گذشت . تنها گل اين ديدار را "على دايى" در دقيقه ۳۸ از روى نقطه پنالتى بثمر رساند.

در اين بازى، بر خلاف تصور کارشناسان ، تيم پاناما که در آخرين رده بندى فدراسيون بين المللى فوتبال (فيفا) در رده يکصد و يکم قرار دارد، بازى قابل قبولى را به نمايش گذاشت ، بطورى که بازيکنان اين تيم چندين موقعيت خطرناک را بر روى دروازه ايران ايجاد کردند.

در ابتداى اين ديدار، ملى پوشان فوتبال ايران با در دست گرفتن نبض بازى، حملات بسيارى را بر روى دروازه تيم پاناما طراحى کردند که اين فرصتها با درخشش "جايمد پندو" دروازه بان جوان و مدافعان آماده اين تيم ، از دست رفت .

حملات بى محابا و بيشمار بازيکنان ايرانى در اين نيمه ادامه يافت ، تا اينکه در دقيقه ۳۸ بازى "کارلوس ريورا" مدافع تيم پاناما با خطا "فرهاد مجيدى" را متوقف کرد، تا تيم ايران صاحب يک ضربه پنالتى شود.

اين ضربه پنالتى را "على دايى" کاپيتان صاحب نام فوتبال ايران ، به گل تبديل کرد تا تيم اين کشور با پيروزى نيمه نخست را به پايان برساند.

در نيمه دوم ، بازيکنان تيم پاناما شيوه تهاجمى را در دستور کار خود قرار دادند و در همان دقيقه نخست بازى "ويليام آگولار" يک فرصت مسلم گل را به هدر داد. دو تيم در اين نيمه ، فرصتهايى را براى باز کردن دروازه ها بدست آوردند، که هيچکدام از آنها ميسر نشد و بازى در پايان با نتيجه يک بر صفر به سود تيم ايران به پايان رسيد.

XS
SM
MD
LG