لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۲

Editorial:Iraq Insurgency شورش در عراق - 2004-10-16


آنچه در اينجا می خوانيد، موضع رسمی دولت آمريکا است

در عراق، بقايای رژيم صدام حسين و تروريست های خارجی در تلاش بوده اند از تجلّی دمکراسی در کشور جلوگيری کنند. آنها اجازه نخواهند يافت موفق شوند.

علی رغم ادامه فعاليت های تروريستی، پيشرفت در عراق ادامه دارد. دولتی موقت بر سر کار است و انتخابات در ماه ژانويه برگزار خواهد شد. اياد علاوی، نخست وزير موقت، می گويد او توجه خود را بر " ساختن دمکراسی، شکست دادن شورش، و بهبود زندگی مردم عادی عراق" متمرکز ساخته است.

" دولت عراق اينک بر تقريبا يکصد هزار عراقی آموزش ديده و آماده نبرد، از جمله پليس، گارد ملی و ارتش، فرماندهی می کند. دولت به توسعه نيروهای ويژه عراق شتاب بخشيده و برای پرداختن به مشکلات ناشی از شورش، يک نيروی حمله ضد تروريستی به وجود آورده است."

پرزيدنت جرج دبليو بوش می گويد: پيشرفت آزادی هميشه با هزينه هائی همراه است و اضافه می کند: " ائتلاف ما در کنار نيروی امنيتی عراق که رو به رشد می رود ايستاده است. اتحاديه ناتو آموزش های اساسی را برای آن نيرو فراهم می آورد. بيش از 35 ملت پول و تخصص برای کمک به باز سازی تاسيسات زير بنائی عراق اختصاص داده اند. و در حالی که دولت موقت عراق به سوی برگزاری انتخابات پيش می رود، مقامات سازمان ملل متحد عراقی ها را در به وجود آوردن شالوده دمکراسی کمک می کنند. اين انسان های از خود گذشته کاری قهرمانانه انجام می دهند. مردم عراق در مسير دمکراسی و آزادی گام بر می دارند. و، به سخن آقای بوش، اين پيشرفت به سود امنيت دراز مدت همه ما است."

XS
SM
MD
LG