لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۸

شيزوکا آراکاوا از ژاپن فاتح مسابقات قهرمانی پاتيناژ زنان جهان شد  - 2004-03-29


شيزوکا آراکاوا از کشور ژاپن فاتح مسابقات قهرمانی پاتيناژ يا اسکيت نمايشی زنان جهان در شهر دورتموند در آلمان شد. ساشا کوئن از آمريکا در اين رقابتها دوم شد و مدافع عنوان قهرمانی، ميشل کوآن از آمريکا، در رده سوم قرار گرفت.

شيزوکا ۲۲ ساله با انجام ۷ پرش سه گانه در برنامه موسوم به پاتيناژ آزاد کوآن، قهرمان جهان، را کنار زد. او يک نمره ۶ از روی بهترين نمره که همان ۶ است بخاطر مهارت فنی گرفت و در بخش مهارت هنری نمرات بين ۵ مميز ۸ و ۵ مميز ۹ گرفت. آراکاوا که خود در ژاپن در رده سوم است اميددار نخست فتح اين دوره رقابتهای قهرمانی جهانی نبود. پيش از رقابت های قهرمانی جهانی او در رده بندی جهانی در مکان هشتم قرار داشت. بهترين کار شيزوکا در اين رقابت ها، انجام ۱۴ گردش در هوا در ۳۰ ثانيه بود.

آراکاوا پس از بردن تاج قهرمانی جهان گفت که در برنامه پاتيناژ آزادش تمامی احساس و توان خويش را به کار برده است. او سومين زن ژاپنی است که عنوان قهرمانی پاتيناژ نمايشی جهان را ازآن خود ميکند.

ساشا کوئن از آمريکا که بمقام دومی رسيد در بالاترين جايش در يک دوره رقابت های جهانی قرار گرفت. ضمناً ميکی آندو از ژاپن، تنها زنی که يک پرش چهارگانه در رقابت ها انجام داده است، در اين دوره مسابقات قهرمانی در مکان چهارم قرار گرفت و اين پس از آن بود که پرش چهارگانه مقررش در برنامه اش به يک پرش تنها دوگانه يا دوبل بدل شد.

XS
SM
MD
LG