لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

در پی انفجارهای مادريد؛<br>يونان رسمأ از ناتو خواست تا حفظ امنيت بازی ‌های المپيک را بعهده بگيرد - 2004-03-12


در پی وقوع انفجارهای تروريستی مادريد، يونان رسمأ از ناتو خواست تا برای حفظ امنيت بازی ‌های المپيک آتن وارد عمل شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاری رويتر، در بيانيه‌ وزارت خارجه‌ يونان آمده است: دولت از ناتو خواسته تا برای حفظ امنيت بازی ‌های المپيک مشاركت كند.
در اين بيانيه‌ آمده است: اين همكاری شامل حفظ امنيت هوايی و گشت ‌زنی‌های دريايی و نيز كمک برای مقابله با حملات احتمالی شيميايی، بيولوژيكی يا هسته ای است.
اين در حالی است كه يک روز پس از آنكه كاستاس كارامانليس، نخست وزير جديد يونان، مسئوليت وزارت آماده‌ سازی ‌ها برای المپيک را نيز بر عهده گرفت، يک عمليات تمرينی امنيتی با شركت صد‌ها تن از نيروهای آمريكايی در جزيره‌ كرت يونان آغاز شد.

يونان برای حفظ امنيت بازی ‌های المپيک يك طرح امنيتی ۷۹۰ ميليون‌ دلاری را به مورد اجرا گذاشته است كه در اين طرح از انگليس، آمريكا، اسرائيل، استراليا، اسپانيا، فرانسه و آلمان كمك گرفته شده است. هم چنين روسيه و تركيه نيز در اين طرح مشاركت می ‌كنند. ژاك روژه (Jacques Rogge)، رئيس كميته‌ بين‌المللی المپيک كه قرار است فردا (شنبه) در آتن با كارامانليس ديدار كند، هدف از ديدارش را آگاه شدن از آماده‌ سازی ‌ها برای المپيک و سرعت بخشيدن به آن عنوان كرده است.

XS
SM
MD
LG