لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۶

رئيس جمهوری مقدونيه در سقوط هواپيما کشته شد - 2004-02-26


رئيس جمهوری مقدونيه در حادثه سقوط هواپيما در بوسنی هرزه گوين کشته شد. مقامات مقدونيه می گويند هواپيمای حامل بوريس ترايکوفسکی در هوای بد در نزديکی شهر استولاچ در بوسنی سقوط کرد. هواپيما در منطقه ای کوهستانی در جنوب بوسنی در حاليکه عازم يک کنفرانس بين المللی سرمايه گذاری بود سقوط کرد.

او در اواخر سال ١٩٩٩ به رياست جمهوری مقدونيه انتخاب شد و به دليل برگزيدن موضعی بی طرفانه در کشوری که در آن تنش بين مقدونی ها و اقليت آلبانيائی تبارها ادامه دارد، ستوده شد.

بوريس ترايکوفسکی، که يک کشيش رسمی کاتوليک بود و در آمريکا در رشته الهيات و يزدان شناسی تحصيل کرد، اغلب از گنجاندن آلبانيائی ها در دولت مقدونيه پشتيبانی می کرد.

برتی آهرن، نخست وزير ايرلند اعلام کرد که قرار بود او در دوبلين به استقبال نخست وزير مقدونيه برود، اما پس از وصول خبر درگذشت بوريس ترايکوفسکی که وی آن را تراژدی ناميد، اجلاس لغو شد.

نخست وزير مقدونيه پس از لغو اجلاس به اسکوپيه بازگشت. هنوز روشن نيست آيا کسی از اين حادثه جان سالم بدر برده باشد. منابع دولتی مقدونيه می گويند پرزيدنت ترايکوفسکی، عضو هيئتی بود که برای کنفرانس اقتصادی بايد به شهر موستار در بوسنی می رفت.

وزير کشور بوسنی می گويد ممکن است هوای بد در اين حادثه نقش داشته باشد. سقوط هواپيما در منطقه "استولاس" در نزديکی مرز کرواسی و حدود بندر " دوبرونيک" در دريای آدرياتيک اتفاق افتاد.

XS
SM
MD
LG