لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۸

نگرانی مقامات پليس و آتش نشانی پرتغال از مسائل امنيتی در مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا - 2004-01-13


مقامات پليس و آتش نشانی کشور پرتغال اظهار می دارند در حالی که تنها ۶ ماه ديگر به شروع مسابقات قهرمانی فوتبال جام ملت های اروپا مانده، کشور ميزبان، پرتغال، هنوز فاقد افراد و تجهيزات لازم امنيتی برای اين تورنمنت است.

اين مقامات در مصاحبه با روزنامه پوبليکو، گفتند که خدمه اورژانس پزشکی و افراد پليس از آموزش وعده داده شده توسط دولت پرتغال و ۵/۱۶ ميليون يوروی قول داده شده اندک نشانه ای مشاهده نکرده اند.

فرناندو کورتو، سرپرست اتحاديه ملی آتش نشانان حرفه ای پرتغال، گفت که کمبودی در سرتاسر کشور از نظر افرادی که به مراقبت های پزشکی اورژانس ميپردازند، وجود دارد و اين کمبود بويژه در شهرهای ليسبون، پايتخت و اوپورتو بيشتر ديده ميشود. در حاليکه چهار استاديوم اصلی اين مسابقات در اين دو شهر قرار دارند.

اين دوره رقابت ها از ۱۲ ماه ژوئن تا ۴ ژوئيه ۲۰۰۴ در ۱۰ استاديوم ورزشی در سراسر پرتغال برگزار ميشود. انتظار ميرود که سه ميليون بازديد کننده برای تماشای مسابقات به اين کشور ۱۰ ميليونی سرازير شوند.

نگرانی های امنيتی در پی يک برخورد در چهارم ژانويه جاری بين حاميان باشگاه های بنفيکای ليسبون و اسپورتينگ اوج گرفته است، که در نتيجه آن زدوخورد سه مرد به بيمارستان کشانده شدند. اين درگيری خشونت بار در ايستگاه قطار اصلی شهر ليسبون متعاقب مسابقه در استاديوم بنفيکا روی داد که اين استاديوم محل برپايی مسابقه فينال جام ملت های اروپا خواهد بود. در آن مسابقه که تيم اسپورتينگ با نتيجه ۳ بر ۱ ميزبان را مغلوب کرد، يک آزمايش امنيتی استاديوم ها برای جام ملت ها به شمار ميرفت.

XS
SM
MD
LG