لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

بيانيه پرزيدنت بوش در آستانه دومين سالگرد يازدهم سپتامبر - 2003-09-06


Proclamation by George w. Bush

The White House/ office of the Press Secretary

On the Second Anniversary Of September 11th 2001 Tragedy

برگردان فارسی اعلاميه رئيس جمهوری آمريکا برای روزهای ويژه يادبود و دعای ملی فاجعه تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ميلادی

در آستانه دومين سالگرد يازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ ميلادی، ما خاطره تمام شهروندانی را که از دست داده ايم و تمام آنچه را که جلوه گر ويژگی های آمريکاست گرامی می داريم. طی اين روزهای دعا و خلوص ملت و ياد آوری آنچه در آن روز گذشت، ما آنان که جان خود را از دست دادند و همچنين خانواده هايشان را ارج می نهيم و از يزدان بزرگ ميخواهيم بما استقامت و هشياری بيشتری برای انجام رسالت والائی که ملت ما در بامداد روز يازدهم سپتامبر بر دوش گرفت، ارزانی دارد.

گذر زمان نمی تواند رنج و نابودی تحميل شده بر ملت ما را از بين ببرد. ما هميشه آنانی را که با بيرحمی و سبعيت از ميان ما بر گرفته شده اند؛ بياد خواهيم داشت و از يزدان پاک می خواهيم به عزيزان بازمانده آنان، آسودگی و آسايش ارزانی دارد. شهامت و قاطعيت اين بازماندگان، ملهم ملت آمريکاست.

ما يزدان بزرگ را برای يکپارچگی و همدلی مردم آمريکا که آنرا پس از يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ نشان داده اند، سپاس مينهيم.

عظمت دوام و استحکام آمريکا در قلب و روح مردم آمريکاست و ما به آنان که در اين حادثه آسيب ديده اند و يا نيازی دارند، کمک خود را ادامه خواهيم داد.

ما شکرگزاريم که يزدان بزرگ از مردان و زنان شجاع ما که در اونيفورم نظامی هستند، محافظت می کند. ما از آنان و خانواده هايشان برای خدمات و فداکاری ايشان سپاسگزاريم. ما برای بر قراری صلح در جهان دعا می کنيم و از خدای بزرگ می خواهيم که بما شکيبائی دهد و ما را در پيکار عليه ترور و شيطان – هر دو – موفق کند.

اين برخورد از سوی ديگران و با انتخاب زمان و شرائط آنان شروع شده است و در هر حال، از طريقی و در زمانی که ما آنرا انتخاب خواهيم کرد، به پايان خواهد رسيد. در نتيجه، اکنون من جورج دابليو. بوش رئيس جمهوری ايالات متحده آمريکا با توجه به اختيارات داده شده از سوی قانون اساسی آمريکا و قوانين جاری ايالات متحده روز جمعه پنجم سپتامبر تا يکشنبه هفتم سپتامبر را روزهای ملی برگزاری دعا و ياد آوری اعلام می کنم. من از تمام شهروندان ايالات متحده امريکا و مراکزی که نشان دهنده اين روزهای ملی يادآوری است می خواهم که با آوای زنگها و روشن کردن شمع ها، اين مراسم يادبود و دعای ملی را برگزار کنند.

با سوگند، بدين وسيله، در روز چهارم سپتامبر سال ۲۰۰۳ و دويست و بيست و هشتمين سال استقلال ايالات متحده آمريکا – من – جورج دابليو. بوش اين اعلاميه را صادر ميکنم.

a

XS
SM
MD
LG