لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

ديدار تيمهای ملی فوتبال ايران و نيوزلند در تهران - 2003-09-02


تيم‌های ملی فوتبال ايران و نيوزيلند، ١۲ اكتبر (۲۰ مهر) در چارچوب مسابقات فوتبال آسيا ـ اقيانوسيه در تهران به مصاف يكديگر خواهند رفت.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، اين بازی كه ابتدا قرار بود به صورت رفت و برگشت در ماه‌های مارس و آوريل سال جاری انجام شود به دليل شرايط خاص حاكم بر خاورميانه به تعويق افتاد.
براساس برنامه اعلام شده از سوی AFC، اين دو تيم به دليل تراكم برنامه‌های موجود درتقويم اجرايی آنها، در مهر ماه جاری تنها يك بازی را در برابر يكديگر انجام خواهند داد و برنده اين ديدار تعيين كننده قهرمان دو قاره خواهد بود.
تيم ملی فوتبال ايران با شكست كره جنوبی در ديدار فينال بازی های ‌آسيايی بوسان عنوان قهرمانی آسيا را به دست آورد.

نيوزيلند نيز با پيروزی ۱ بر صفر برابر استراليا در فينال مسابقات جام قهرمانی اقيانوسيه، كه ماه جولای سال گذشته در اوكلند برگزار شد، عنوان قهرمانی اين قاره را به دست آورد. بيل مك گوان، مدير ارشد اجرايی فوتبال نيوزيلند در اين باره گفت:«با در نظر گرفتن مشكلاتی كه در برنامه‌ريزی خود داشتيم، لذا تنها با انجام يك بازی برابر ايران موافقت كرديم. اين موضوع به ما اجازه می‌دهد تا كمترين لطمه را به بازيكنان و باشگاه‌های آنان وارد كنيم».

ايران و نيوزيلند تا بحال تنها دو بار با يكديگر ديدار كرده‌اند. اولين بازی آنها مربوط به سال ۱۹۷۳ می‌شود كه در اين مسابقه كه در اوكلند برگزار شد، هر دو تيم به تساوی بدون گل رضايت دادند. دومين بازی اين دو تيم پنج سال بعد و در كره‌ جنوبی انجام شد كه در آن ايران با نتيجه‌ ۲ بر ۱ به پيروزی رسيد و جام رياست جمهوری را به دست آورد.
يحيی گل محمدی، مدافع تيم فوتبال ايران در خصوص اين بازی گفت:« پيروزی در اين ديدار برای تمامی بازيكنان، ملت ايران و ايرانيان مقيم در كشورهای مختلف دنيا بسيار حائز اهميت است.»

وی كه به عنوان يكی از سه بازيكن بزرگسال تيم ملی فوتبال ايران را در بازی‌های آسيايی بوسان همراهی می‌كرد ادامه داد:« ما همچنين نماينده‌ آسيا هستيم كه مسووليت بيشتری را برای ما به همراه دارد.»
اين بازی به فاصله‌ ۶ روز تا قبل از مصاف ايران و كره‌ شمالی در مرحله‌ مقدماتی مسابقات جام ملت‌های آسيا انجام می‌شود.S

XS
SM
MD
LG