لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۴

اعلام آتش بس  توسط  حماس  و جهاداسلامی - 2003-06-29


گروههای ستيزه جوی فلسطينی حماس و جهاد اسلامی ، وقفه ای سه ماهه و بلافاصله را در حملات عليه اسرائيل اعلام کرده اند . عبدالعزيز رنتيسی يکی از رهبران حماس ميگويد وقفه در عمليات نظامی عليه آنچه که وی دشمن صهيونيست ناميد از امروز متوقف شده است.

اين اعلاميه از شهر غزه و در شرايطی منتشر شد که به گزارش وسائل ارتباط جمعی اسرائيل عقب نشينی سربازان اسرائيلی از شهرک بيت حنون در شمال نوار غزه از روز دوشنبه آغاز ميشود. توافق اصولی و کلی در باره عقب نشينی اسرائيل، روز جمعه در ملاقات مقامات فلسطينی و هماهنگ کننده اسرائيلی امور مناطق اشغالی حاصل شده بود.

اما يک مقام ارشد اسرائيلی اعلاميه ترک موقت مخاصمه را رد کرده است و ميگويد ستيزه جويان ميخواهند از اين وقفه برای ساماندهی و تجديد قوا بمنظور حملات بيشتر به اسرائيل استفاده کنند. دولت اسرائيل رسما به اعلاميه آتش بس واکنش نشان نداده است. پيشتر مقامات فلسطينی گفته بودند آتش بس ممکن است بيست و چهار تا چهل و هشت ساعت به تاخير بيفتد تا معلوم شود گروه سوم ستيزه جو، که جنبش فتح وابسته به ياسر عرفات است، در مورد ترک موقت مخاصمه به دو گروه ديگر ملحق ميشود يا نه. خبرگزاری آسوشيتد پرس اظهارات مقامات فتح را نقل کرده است که گفته اند هنوز برای الحاق به ترک موقت مخاصمه آماده نيستند.

XS
SM
MD
LG