لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

دونالد رامسفلد: ماه ها طول خواهد کشيد تا بتوان بقايای رژيم سرنگون شده صدام حسين را ريشه کن کرد - 2003-06-10


دونالد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا، می گويد حتی با وجود استقرار تعداد بيشتری صلحبان که قرار است به منطقه اعزام شوند ماه ها طول خواهد کشيد تا بتوان بقايای رژيم سرنگون شده صدام حسين را ريشه کن کرد.

آقای رامسفلد امروز در سخنانی در شهر ليسبون، پايتخت کشور پرتغال، حزب بعث عراق و ديگر افراد وفادار به صدام را مسئول فزونی حملات به نيروهای ائتلاف در دوره بعد از جنگ دانست.

وزير دفاع آمريکا گفت معلوم نشدن سرنوشت صدام حسين احتمالا ً باعث شده که خشونت در عراق ادامه يابد. آقای رامسفلد گفت بعضی از عراقيها که از بيم آنکه مبادا صدام زنده باشد و به مسند قدرت بازگردد از افشا کردن آنچه که واقعا ً می دانند ابا دارند. شايد هم برخی از اعضای حزب بعث عراق باور دارند که صدام ممکن است عراق را پس بگيرد.

وزير دفاع آمريکا که سرگرم چهار روز ديدار از اروپاست پيشتر گفته بود که شک ندارد که درستی اطلاعاتی که سازمان های جاسوسی پيش از جنگ درباره جنگ افزارهای ممنوعه عراق به دست آورده بودند به ثبوت خواهد رسيد.

دولتين آمريکا و بريتانيا متهم شده اند که اطلاعات سرّی در مورد عراق را دستکاری کرده اند تا ضرورت حمله به رژيم بغداد را توجيه کنند اما هر دو دولت اين اتهامات را تکذيب کرده اند.

XS
SM
MD
LG