لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۳

حمله انتحاری در بغداد - 2003-04-10


يک افسر سپاه تفنگداران دريائی آمريکا ميگويد در جريان يک بمب گذاری انتحاری در بغداد دست کم يک سرباز آمريکائی کشته شده است .

وی گفت که اين حمله در يک پاسگاه نظامی در نزديکی هتل فلسطين در مرکز بغداد صورت گرفت. يک تفنگدار دريائی ديگر آمريکا به شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت مردی که مواد منفجره را به بدن خود بسته بود به پاسگاه نزديک شد و خود را منفجر کرد . دراين حمله که کوته زمانی پس از غروب آفتاب در يک پاسگاه نظامی در شمال هتل فلسطين روی داد چهار سرباز نيز مجروح شده اند.

نيروهای ايالات متحده در پايتخت عراق کماکان با مقاومت جنگجويان وفادار به صدام حسين روبرو هستند . خبرنگاران گزارش ميدهند که بغداد، صحنه غارت و چپاول گسترده ای است و گروههای اوباش ، هرگونه کالائی را از اماکن مختلف، از سفارت آلمان گرفته تا منزل مسکونی عُدی، پسر بزرگ صدام به يغما و غنيمت ميبرند . عراقيها ميگويند که عدم وجود هرگونه قدرت مدنی ، باعث هرج و مرج شده است .

سخنگوی سرفرماندهی مرکزی ارتش ايالات متحده ميگويد نيروهای آمريکائی ، از حال و روز و محل اقامت صدام حسين و پسرانش و ديگر مقامات ارشد عراقی بی خبرند .

در اين ميان درحاليکه سربازان آمريکائی در بغداد سرگرم نبرد با نيروهای وفادار به صدام حسين هستند، رزمندگان کرد عراق امروز با برخورداری از حمايت نيروهای ويژه ايالات متحده ، شهر نفت خيز و استراتژيک کرکوک در شمال عراق را تصرف کردند .

خبرنگارانی که درکرکوک هستند گزارش ميدهند که صدای تيراندازيهای پراکنده ای را شنيده اند اما ميگويند بنظر ميآيد که مدافعان عراقی شهر مواضع خود را رها کرده و بدون آنکه به جنگ بپردازند گريخته اند .

ساکنان کرکوک با سرنگونسازی يک مجسمه صدام حسين و غارت ادارات دولتی و دفاتر حزب بعث به جشن و سرور پرداختند .

XS
SM
MD
LG