لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

پيام پرزيدنت بوش به مناسبت عيد فطر - 2002-12-04


با نهايت خوشوقتی به کليه کسانی که عيد فطر را که اوج مراسم ماه مبارک رمضان است جشن می گيرند تبريک می گويم.

رمضان بزرگداشت کلام الله است که در قرآن کريم به حضرت محمد (ص) وحی شده، کلامی که با توجه و احترام خاص در اين فصل قرائت می شود. در ماه اخير، مسلمانان روزه گرفته و از خوردن و نوشيدن در طول روز خودداری کرده اند تا توجه خود را به ايمان خويش معطوف دارند و قلوب خود را بار ديگر به امور خير بگشايند.

مسلمانان در سراسر دنيا دست رأفت دراز کرده اند تا به کسانی که بيش از همه نيازمندند کمک کنند. سفره های نذر که فقرا می توانند دور آن افطار کنند در کنار خيابانها در تمام شهرها گسترده است. هدايائی به صورت خوراک، پوشاک و پول توزيع می شود تا يقين حاصل شود که همگان در نعم خدادادی سهيمند. مسلمانان غالباً پيروان اديان ديگر را به سفره شبانه خود که برای افطار گسترده می شود دعوت می کنند تا روح شکيبائی خويش را ابراز دارند.

در طول عيد فطر، مسمانان پايان دوران روزه گرفتن و برکت تجديد ايمان خود را که از آن بر آمده است جشن می گيرند. رسوم کشورهای گوناگون با هم فرق دارد. در مصر فانوس روشن می کنند و در پاکستان آتش بازی به پا می کنند و در نيجريه بزرگان قوم را به ضيافتهای سنتی دعوت می کنند. در سراسر گيتي، خانواده ها، همسايگان و دوستان گرد می آيند تا در تناول خوراکهای سنتی سهيم شوند و به يکديگر در سر بلند برآمدن از آزمون رمضان تبريک بگويند.

روحيه ای که پشتوانه اين جشن است يادآور اين حقيقت است که اسلام آورنده اميد و آسايش برای ميليون ها مردمان کشور من و برای بيش از يک ميليارد نفر مردم جهان است. رمضان همچنين فرصتی است که به ياد آوريم که اسلام زاينده يک تمدن غنی از دانش است که به بشريت خدمت کرده است.

در آمريکا مسلمانان به رشته های بازرگانی علوم، حقوق، پزشکي، آموزش و پرورش و رشته های ديگر بسيار خدمت کرده اند. افراد مسلمان نيروهای مسلح ما و دولت من به هموطنان خويش با سربلندی خدمت می کنند و آرمان های ملت ما را که آزادی و عدالت در جهانی برخوردار از صلح است اعتلا می بخشند.

لورا با من در شادباش گوئی به مسلمانان در سراسر آمريکا و جهان به مناسبت عيد سعيد فطر سهيم است. باشد برکتی که در طول ماه مبارک رمضان برگرفته ايد در طول سالی که در پيش داريد با شما باشد.

XS
SM
MD
LG