لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۷

اسرائيل: يک بمب  قدرتمندو ۴ کارخانه توليد موشک در نوار غزه کشف و منهدم شد - 2002-09-07


اسرائيل می گويد نيروهای نظامی آن کشور يک بمب قدرتمندو ۴ کارخانه توليد راکت را در طول شب گذشته در مرکز نوار غزه کشف و منهدم کرده اند. به گفته مقامها، بمب در دفتر جنبش الفتح به رياست ياسر عرفات، در شهر ديرالبلح کشف شد. همچنين سربازان اسرائيلی ۴ کارخانه راکت سازی را تخريب کردند که در آنها راکت انداز و نارنجک ساخته می شد. ۲ فلسطينی مظنون نيز بازداشت شدند.

پيشتر، سربازان اسرائيلی، يکی از رهبران سازمان ستيزه جوی جهاد اسلامی را بازداشت کردند. اسرائيل در جريان برگزاری مراسم سال نو عبری، که از غروب روز جمعه آغاز شده است، تدابير امنيتی شديدی را در مناطق فلسطينی به اجرا در آورده است.

در يک خبر ديگر نيروهای اسراييلی به ناحيه ای در مرکز باريکه غزه در دير البلح حمله کردند. اين حمله در حالی انجام گرفت که بر تدابير امنيتی به مناسبات تعطيلات سال نو يهوديان افزوده شده است. به گفته سخنگوی نيروهای امنيتی فلسطين، يک نيروی ‏ پياده نظام اسراييل با پشتيانی تانک ها شامگاه جمعه وارد منطقه شد. سربازان اسراييلی به جستجوی خانه ها پرداختند و چندين پشت بام را در کنترل خود گرفتند. گزارش می رسد که يک تند رو عضو جهاد اسلامی فلسطين نيز دستگير شد.

در اين ميان، مقررات منع آمد و شد نيز در اکثر مناطق کرانه غربی به اجرا در َآمد و مسافرت فلسطينيان به عنوان بخشی از افزايش تدابير امنيتی اسراييل ممنوع شد. مقامات اسراييلی همچنين گفتند به دليل ادامه تهديد تند روها، خروج سربازان از سرزمين های فلسطينی فوری نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG