لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۸

بوش: ۱۵ کشورجهان از توليد گازهای گلخانه ای بکاهند


پرزيدنت بوش از ۱۵کشورجهان که بيش از هرکشورديگری گازهای گلخانه ای توليد می کنند خواست که پخش اين گازها را که عقيده براين است که يکی ازعلل عمده افزايش دمای زمين است، قطع کنند.

پرزيدنت بوش می گويد آمريکا اين موضوع را جدی تلقی می کند. پرزيدنت بوش روزپنجشنبه طی سخنانی اظهارداشت از ۱۵کشورکه آلوده کنندگان عمده هوا درجهان به شمارمی روند، خواسته است که قطع پخش گازهای گلخانه ای را تا پايان سال ۲۰۰۸، هدف خود قراردهند.

پرزيدنت بوش می گويد خواستارگسترش سريع اقتصاد آن عده ازکشورهای جهان، ازجمله هند وچين است که محدوديت های جديدی دراين زمينه به وجود آورند.

رئيس جمهوری آمريکا ازسايرکشورها نيزخواست که تعرفه های بازرگانی را درمورد واردات مربوط به فن آوری های انرژی پاک حذف کنند.

تونی بلرنخست وزيربريتانيا اظهارات روزپنجشنبه پرزيدنت بوش را مورد استقبال قرارداد و خاطر نشان ساخت که آمريکا پذيرفته است که موضوع افزايش دمای زمين، يک مشکل واقعی است و می خواهد بخشی ازيک قرارداد جهانی دراين زمينه باشد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اظهارداشت نطق پرزيدنت بوش جای ترديد باقی نمی گذارد که هيچ کس نمی تواند موضوع افزايش دمای زمين را ناديده بگيرد.

خانم مرکل ميزبانی اجلاس هفته آينده هشت کشور عمده صنعتی جهان را برعهده خواهد داشت. انتظارمی رود که افزايش دمای زمين يکی از موضوع های عمده اين اجلاس باشد.

XS
SM
MD
LG