لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۱

توافق پرزيدنت اوباما و دبيرکل ناتو در مورد استراتژی افغانستان


توافق پرزيدنت اوباما و دبيرکل ناتو در مورد استراتژی افغانستان
توافق پرزيدنت اوباما و دبيرکل ناتو در مورد استراتژی افغانستان
<!-- IMAGE -->

دبير کل جديد پيمان آتلانتيک شمالی، ناتو، روز سه شنبه در کاخ سفيد با باراک اوباما رييس جمهوری ايالات متحده ديدار و گفتگو کرد.

فوگ راسموسن اعلام کرد که با رويکرد رييس جمهوری آمريکا، در خصوص جنگ افغانستان موافق است و نيروهای ناتو تا زمانی که احتياج باشد در افغانستان حضور خواهند داشت. گفتگو درباره ی مسائل افغانستان بحث اصلی دبيرکل ناتو و باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا بود. آقای اوباما اين مسئله را بررسی می کند که آيا برای جلوگيری از قدرت گرفتنِ دوباره ی طالبان در افغانستان نيروهای بيشتری به آن کشور اعزام کند و يا طرح ديگری را به اجرا در آورد.

در همين حال وزارت کشور افغانستان از کشته و زخمی شدن ٦٩ غير نظامی ، بر اثر برخورد يک دستگاه اتوبوس با يک بُمب کنار جاده ای ، در جنوب اين کشور خبر داد.

به گفته مقامات افغان انفجار بُمب در يک بزرگراه در استان قندهار ٣٠ نفر را کشت و ٣٩ نفر را مجروح کرد. اين حادثه صبح روز سه شنبه، به وقت محلی روی داد. مقامات می گويند چندين زن و کودک از جمله قربانيان اين بمب گذاری بودند. مقامات افغان اعضای طالبان را مسؤل کار گذاشتن اين بمب معرفی کرده اند.

ستيزه جويان طالبان به طور وسيع از بمبگذاری های کنار جاده ای و حملات انتحاری در جنگ با نيروهای افغان و بين المللی استفاده می کنند.
XS
SM
MD
LG