لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۷

نخست وزیر بریتانیا از یک اقدام اقتصادی جهانی پشتیبانی می کند


<!-- IMAGE -->

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، می گوید رهبران گروه ۲۰ کشورهای غنی و در حال توسعه باید نظم اقتصادی بهتری فراهم آورند، و ادامه بهبود اقتصادی را مسلم کنند.

رهبران گروه برای شرکت در بحث های اقتصادی و مسایل دیگر، در شهر پیتسبورگ، در شرق آمریکا، جمع می شوند.

براوان از جمله رهبرانی است که معتقدند از بین بردن نابرابری های عظیم مالی در میان ملت ها در تجارت، پس انداز و مصرف، که در بحران مالی نقش داشت حیاتی است. آنها بر این عقیده هستند که در غیر این صورت، اقتصاد همچنان در برابر تکان های مشابه در آینده آسیب پذیر باقی خواهد ماند.

برخی اقتصاد دانان می گویند اگر صادرکنندگانی مانند چین، آلمان و ژاپن بیشتر مصرف کنند، و در همین حال بدهکاران بزرگ مانند آمریکا بیشتر پس انداز کنند، نابرابری ها کاهش خواهد یافت.

اطلاعات اقتصادی نشان می دهد بسیاری از بخش های اقتصاد جهانی از رکود بیرون می آید و رشد را از سر می گیرند. به این دلیل است که مقامات گروه ۲۰ قرار است درباره چگونگی هماهنگ ساختن پایان کوشش برای تحریک اقتصادهای خود بحث کنند.

پایان دادن به برنامه های تحریک اقتصادی پیچیده است زیرا قطع کوشش در زمانی بسیار زود با خطر بازگرداندن اقتصاد به رکود همراه است، اما ادامه برنامه ها برای دراز مدت بر بدهی های ملی می افراید و تورم را بالا می برد.

وزیر دارایی فرانسه می گوید نشانه های آغاز بهبود اقتصاد نباید بهانه ای برای پرهیز از اصلاحات اقتصادی باشد.

مقامات فرانسه و آلمان مقررات محدود کننده تری برای بخش مالی پیشنهاد می کنند، محدود ساختن مبالغی که به مدیران پرداخت می شود از آن جمله است.

XS
SM
MD
LG