لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۱

اوباما می گوید نشانه ها حاکی از آغاز رشد اقتصادی است


اوباما می گوید نشانه ها حاکی از آغاز رشد اقتصادی است
اوباما می گوید نشانه ها حاکی از آغاز رشد اقتصادی است
<!-- IMAGE -->

اراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، می گوید شواهد حاکی از آن است که اقتصاد رشد مجدد خود را آغاز کرده است.

وی گفت بازارهای مالی فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی چالش اصلی تأمین کار برای افرادی است که مشاغل خود را از دست داده اند. آقای اوباما گفت وضعیت استخدامی به احتمال بسیار بهبود نخواهد یافت و حتی در چند ماه آینده وخیمتر نیز خواهد شد.

رییس جمهوری آمریکا این نظر را طی مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان ان و در برنامه «وضعیت کشور» ابراز داشت. این اولین مصاحبه از مجموعه پنج برنامه ای است که روز یکشنبه از تلویزیون های مختلف پخش می شود. رییس جمهوری آمریکا در تلاش است برای خنثی کردن انتقادهایی که از سیاست های او به عمل می آید در پنج برنامه تلویزیونی که تا کنون بیسابقه بوده است شرکت کند.

آقای اوباما در حالیکه مدیریت بهبودی بخشیدن به بحران اقتصادی و مشارکت در دو جنگ را به عهده دارد، در تلاش است که نظام امور بهداشتی و بیمه تندرستی را نیز ترمیم کند.

طرح اصلاح نظام بهداشتی با مخالفت شدید قانون گذاران جمهوری خواه روبرو است و بسیاری می گویند که چنین اقدامی به مفهوم پیش درآمدی برای برقراری نظام سوسیالیستی به شمار می رود.

هفته گذشته دهها هزار آمریکایی محافظه کار در شهر واشنگتن علیه طرح آقای اوباما و سایر سیاستهای وی دست به راهپیمایی و تظاهرات زدند.

رییس جمهوری آمریکا برای اینکه ناچار نشود از یک استودیو به استودیوی دیگر تلویزیونی با عجله رفت و آمد کند، مصاحبه ها را قبلاً ضبط کرده است. وی اولین رییس جمهوری است که در یک روز در پنج شبکه عمده تلویزیونی حضور می یابد. این شبکه ها عبارتند از «ای بی سی» ، «ان بی سی»،«سی بی اس»،«سی ان ان» و شبکه اسپانیایی زبان «یونی ویژن» که در آمریکا مورد توجه بسیار رأی دهندگان اسپانیایی زبان است.

دوشنبه شب نیز آقای اوباما در برنامه دیوید لترمن که معمولاً خاص هنرپیشگان و موسیقدانان سرشناس و محبوب است شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG