لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۰

محمود احمدی نژاد بارديگر هولوکاست را افسانه توصيف کرد


محمود احمدی نژاد بارديگر هولوکاست را افسانه توصيف کرد
محمود احمدی نژاد بارديگر هولوکاست را افسانه توصيف کرد
<!-- IMAGE -->

محمود احمدی نژاد، ریيس جمهوری اسلامی ايران، باری ديگر هولوکاست را دروغ کشورهای غربی برای توجيه تاسيس دولت يهودی اسرایيل، توصيف کرد.

آقای احمدی نژاد اين نظرات را روز جمعه هنگامی که ده ها هزار نفر از مردم تهران در تظاهرات دولتی سالانه برای ابراز حمايت از فلسطينيان و محکوم کردن اسرایيل جمع شده بودند، ابراز داشت.

ریيس جمهوری اسلامی ايران هولوکاست را افسانه و دروغی غيرقابل اثبات خواند که جهت حمايت از اسرایيل، طراحی شده است.

گروه های اپوزيسيون ايران نيز به رغم هشدارهای مقامات امنيتی، در تجمع روز جمعه شرکت کردند. فعالان مخالف دولت می خواستند از فرصت اجتماعات بزرگ برای اعتراض به انتخاب مجدد مورد اختلاف محمود احمدی نژاد به رياست جمهوری اسلامی ايران، استفاده کنند.
شاهدان می گويند چندين نفر از فعالان اپوزيسيون دستگير شده اند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده بود هر گونه تظاهرات اعتراضی را در تجمع روز جمعه، سرکوب خواهد کرد.

در پی انتخابات مورد اختلاف ٢٢ خرداد ماه رياست جمهوری در ايران گروه های حقوق بشر گفته اند که نيروهای امنيتی صدها نفر از مردم را در طی تظاهرات های اپوزيسيون، بازداشت کرده اند. پس از تظاهرات تا کنون مقامات پنج جلسه محاکمه عمومی برای متهمين تشکيل داده اند که طی آن تلاش شده است مقامات معتدل درون دولت، به حاشيه رانده شوند.

XS
SM
MD
LG