لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

پرزیدنت اوباما می گوید در دفاع از آمریکا هرگز درنگ نخواهد کرد


پرزیدنت اوباما می گوید در دفاع از آمریکا هرگز درنگ نخواهد کرد
پرزیدنت اوباما می گوید در دفاع از آمریکا هرگز درنگ نخواهد کرد
<!-- IMAGE -->

پرزیدنت باراک اوباما از آمریکاییان خواسته است در نبرد با تروریسم متحد باقی بمانند.

آقای اوباما روز جمعه، در مراسمی که بمناسبت سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در محل بنای یادبود در پتناگون برپا شده بود، در حالی که باران سنگینی می بارید، گفت: بیایید قاطعیت و اراده خود را علیه کسانی که مرتکب این عمل وحشیانه شدند و هنوز علیه ما توطئه چینی می کنند تجدید کنیم.

آقای اوباما گفت: ما در دفاع از کشورمان، هرگز درنگ نخواهیم کرد. و در تعقیب القاعده و متحدانش هرگز تزلزلی بخود راه نخواهیم داد.

رییس جمهوری آمریکا، که در نزدیکی محلی که در آن هشت سال پیش یک هواپیمای ربوده شده به بخشی ار ساختمان عظیم پنتاگون برخورد کرد سخن می گفت، عهد کرد هر کاری را که امکان دارد برای حفظ سلامت و ایمنی آمریکا انجام دهد، و گفت بیاد آوردن وحدت هدف و مقصود ملت پس از حملات ۱۱ سپتامبر، نیرومند ترین توبیخ و ملامت تروریست هایی است که مرتکب آنها شدند.

رییس جمهوری آمریکا در جمع حدود ۵۰۰ نفر، از جمله بازماندگان حمله پنتاگون و خانواده های قربانیان، اظهار داشت علی رغم بی رحمانه بودن حملات، مردم آمریکا باید زیبابی زندگی قربانیان را بیاد بیاورند.

آقای اوباما همچنین نسبت به ماموران و کارکنان سازمان های مسئول ایمنی عمومی که به حمله به پنتاگون پاسخ دادند و نیز به پرسنل نظامی که از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ برای حفظ کشور جنگیده اند ادای احترام کرد.

XS
SM
MD
LG