لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۹

بمب گذاری انتحاری در نزديکی فرودگاه بين المللی کابل


بمب گذاری انتحاری در نزديکی فرودگاه بين المللی کابل
بمب گذاری انتحاری در نزديکی فرودگاه بين المللی کابل
<!-- IMAGE -->

مقامات امنیتی در افغانستان می گویند بامداد امروز، سه شنبه، یک بمبگذار انتحاری هدفی را در نزدیکی پایگاه نظامی واقع در فرودگاه بین المللی کابل، مورد حمله قرار داده است.

در اين بمب گذاری انتخاری سه غيرنظامی کشته و سه تن مجروح شدند.

<!-- IMAGE -->

شاهدان می گويند اتوموبيلی در نزديکی دروازه بخش نظامی فرودگاه وقتی به صف وسائل نقليه نزديک ميشد، منفجر شد.

فرودگاه بين المللی کابل برای پروازهای غیر نظامی و نيز نيروهای نظامی خارجی که در داخل کشور فعالند، مورد استفاده قرار می گيرد. شورشیان طالبان اين فرودگاه را در ماه گذشته ميلادی با حملات موشکی هنگام تشديد حملات خود پيشاپيش مبارزات انتخاباتی، هدف قرار دادند.

در رويدادی ديگر امروز، سه شنبه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برابر پارلمان برای تشريح استراتژی دولت خود در افغانستان، حاضر خواهد شد.

خانم مرکل به احتمال زیاد در مورد حمله هوایی جنجالی ناتو که به دستور یک فرمانده آلمانی صورت گرفت، مورد سؤال قرار خواهد گرفت. این عملیات طالبان را در روز جمعه در ولایت شمالی قندوز، هدف گرفته بود،اما مقامات محلی می گویند که حمله هوايی مکن است موجب هلاکت تعداد زیادی از غیر نظامیان شده باشد.

<!-- IMAGE -->

فرانتس جوزف یونگ وزیر دفاع آلمان با دفاع از حمله گفت اين حمله شورشيانی که دو تانکر حامل سوخت را تصرف کرده بودند، هدف گرفته بود. یونگ گفت طالبان می توانستند با استفاده از تانکرهای سوخت برای يک حمله عمده عليه سربازان آلمانی که در نزديکی محل بودند، استفاده کنند.

يک گروه حقوق بشر افغانستان بنام سازمان نظارت بر حقوق افغانها که در کابل مستقر است گفت اين حمله هوایی به کشته شدن ٧٠ تن از شهروندان افعانستان، منجر شده است.

XS
SM
MD
LG