لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۳

وقايع روز: معرفی کابنيه محمود احمدی نژاد به مجلس و خبرهای ديگر در ارتباط با ايران


وقايع روز: معرفی کابنيه محمود احمدی نژاد به مجلس و خبرهای ديگر در ارتباط با ايران
وقايع روز: معرفی کابنيه محمود احمدی نژاد به مجلس و خبرهای ديگر در ارتباط با ايران
<!-- IMAGE -->

خبرگزاری های ايران: معرفی کابنيه محمود احمدی نژاد به مجلس

برخی خبرگزاريهای ايران می گويند محمود احمدی نژاد در آخرين ساعات روز ۴ شنبه کابينه پيشنهادی خود را به مجلس معرفی کرده است. معرفی کابينه پس از مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوری و ادای سوگند آخرين مرحله برای رسميت بخشيدن به دولتِ او است. در اين مرحله نمايندگان پس از يک هفته بررسی رای اعتماد يا عدم اعتماد خود به وزرای پيشنهادی را اعلام می کنند. در همين حال لس آنجلس تایمز در مقاله ای به ابقای منوچهر متکی وزیر امور خارجه ایران در سمت کنونی خود در کابینه دهم پرداخته است. لس آنجلس تایمز این تصمیم محمود احمدی نژاد را اقدامی برای پیچیده تر نکردن وضعیت حساس جمهوری اسلامی در رابطه با غرب تلقی کرده است. این روزنامه تأخیر در معرفی وزیران دولت دهم به مجلس ایران را نشانی از آشفتگی درون دولت احمدی نژاد دانسته است.

<!-- IMAGE -->

هاآرِتزِ: اسرائيل آژانس بين المللی انرژی اتمی را متهم کرد

اسرائيل آژانس بين المللی انرژی اتمی را متهم کرد، که شواهد مربوط به تلاشِ ايران را ، برای دست يابی به سلاح اتمی پنهان کرده است. روزنامه هاآرِتزِ اسرائيل روز چهارشنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن به نقل از مقام های اسرائيل آمده، آژانس بين المللی انرژی اتمی در ماه های اخير از انتشار آماری که بيانگر تلاش ايران ، برای دست يابی به اطلاعات مربوط به سلاح های اتمی است سرباز زده است.محمد البرادعی رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی که تا ماه دسامبر اين سمت را برعهده خواهد داشت پيش از اين تاکيد کرده بود که اين سازمان هيچ مدرکی مبنی بر اينکه ايران برنامه ای برای توليد سلاح های هسته ای دارد در اختيار ندارد.

<!-- IMAGE -->

اعتماد از نخستین حمله سیاسی به جبهه سبز میر حسین موسوی خبر داده است

به نوشته این روزنامه حميدرضا فولادگر از اعضای کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هشدار داده است که در صورت همکاری احزاب با تشکیلات «راه سبز امید» مجوز آنان توقیف و باطل خواهد شد. اعتماد می نویسد چند تن از فعالان سياسی اصلاح طلب، عنوان کردن اين مسائل را در راستای زمينه سازی برای ابطال مجوز احزابی که در جریان انتخابات ریاست جمهوری به حمایت آشکار از میر حسین موسوی پرداخته بودند دانسته اند . امری که در اختيار دادگاه صالحه و نه کميسيون ماده ١٠ احزاب قرار دارد.

<!-- IMAGE -->

جمهوری اسلامی مقاله ای را به قلم حجت الاسلام محمد مطهری به چاپ رسانده است

حجت الاسلام مطهری بر این باور است که این سخن امام خمینی که گفته است اگر دشمن از شما تعریف کرد معلوم می شود عیبی در کار است به اشتباه تعبیر می شود. وی در این مقاله می نویسد قدم اول برای هر گونه اصلاح در اجتماع پذيرش عيب و ايراد است و در عصر ايميل و اينترنت و ماهواره هيچ گونه پذيرش عيبی ممكن نيست مگر آنكه دشمن از آن آگاه شده و بالطبع اسباب شادی اش فراهم شود. حجت الاسلام مطهری بهترين راه برون رفت از وضعيتی كه كشور بدان گرفتار شده را عدالت و اصلاح نظام اطلاع رسانی دانسته که به گفته وی شادی موقت دشمن را به دنبال خواهد داشت.

انتقاد کیهان از پیام مسعود رجوی به مهدی کروبی

کیهان از پیام مسعود رجوی، رهبر مجاهدین خلق، خطاب به مهدی کروبی انتقاد کرده است. کیهان نامه آقای کروبی به هاشمی رفسنجانی را مجموعه ای از اكاذيب و اتهامات بی اساس نسبت به جمهوری اسلامی خوانده است. این روزنامه می نویسد اقدامات آشوبگرانه جناح اصلاح طلب در ماه های اخير باعث شده این گروه احساس نزديكی عجيب و غير منتظره ای به آنها پيدا كند.

<!-- IMAGE -->

فرهاد تجری: تاکنون هيچ شکايتی در ارتباط با بازداشتگاه ها به کميته ويژه مجلس نرسيده است

سرمايه به نقل از فرهاد تجری يکی از اعضای کميته ويژه مجلس پيرامون بررسی وضعيت بازداشت شدگان اخير نوشته است تاکنون هيچ شکايتی از سوی مردم درباره وضعيت بازداشتگاه ها و نحوه برخورد با بازداشت شدگان به اين کميته نرسيده است. آقای تجری گفته است اگر دوستان صلاح بدانند به زودی از بازداشتگاه کهريزک بازديد خواهند کرد. سرمايه همچنين از ديدار پرويز سروری يکی ديگر از اعضای اين کميته از زندان اوين که پس از تاکيد رهبر انقلاب اسلامی انجام گرفت خبر داده است. سروری گفته است به دقت به پرسش های بازداشت شدگان پاسخ داده شده و آنان از وضعيت رفاهی، بهداشتی و برخورد ماموران زندان ابراز رضايت کرده اند.

XS
SM
MD
LG