لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

تشکيل کابينه محمود احمدی نژاد و چند خبر ديگر


تشکيل کابينه محمود احمدی نژاد

روزنامه سرمایه می نویسد یکی از نمایندگان اصولگرا ی مجلس گفته است محمود احمدی نژاد در جلسه فراکسیون اصولگرایان گفت: « نمی توانم در تشکیل کابینه از افرادی استفاده کنم که به رئیس دولت اعتقادی ندارند.» این روزنامه می نویسد ولی اسماعیلی درباره مباحثی که در این جلسه از سوی ١٠ نفر از نمایندگان مطرح شد، گفت: بحث و بررسی در خصوص وزرای کابینه دهم و شاخص هایی که مجلس مدنظر دارد از جمله مواردی است که از سوی نمایندگان مطرح شد. و نمایندگان به توانمندی، تعهد، تخصص، ولایتمداری و ساده زیستی افراد پیشنهادی برای حضور در کابینه تاکید کردند. وی افزود احمدی نژاد با تاکید بر اینکه هنوز لیست کابینه خود را نهایی نکرده است از نمایندگان خواست اگر نیروی کارآمدی را مدنظر دارند تا روز شنبه آینده به او معرفی کنند.

لغو برخی مسابقات ورزشی به دليل پیشگیری از آنفلوآنزای خوکی

منابع خبری ایران می گویند رقابت هایی که تحت عنوان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که قرار بود طبق نظر مدیران ورزشی جمهوری اسلامی در روزهای ٢٤ مهرماه تا هشتم آبان ماه در ایران برگزار شود، در این تاریخ برگزار نخواهد شد و این بازی ها لغو شده است. به گفته حسن میرزا آقابیک، دبیرکمیته برگزاری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ، اقدامات پیشگیرانه در مورد بیماری آنفلوآنزای خوکی، و برخی دیگر از مشکلات مدیران ورزشی، علت لغو این مسابقات است. هنوز مشخص نیست آیا این رقابت ها در تاریخ دیگری برگزار می شود یا خیر.

فرود اضطراری یک هواپیمای عازم زابل

روزنامه ایران باز هم از فرود اضطراری یک هواپیما خبر می دهد. روزنامه ایران می نویسد هواپيماي مسير تهران – زابل شركت ماهان٢٠ دقيقه پس از پرواز به دليل نقص فني يكي از موتورها مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه مهرآباد شد. به نوشته این روزنامه مسافران این پرواز هیچ آسیبی ندیده اند.. جعفرزاده – سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري - نيز با تأييد اين حادثه گفته است وقتي هواپيما در طول پرواز دچار حادثه شد خلبان ميتوانست با سه موتور نيز هواپيما را تا مقصد هدايت كند. اما براي ايمني بيشتر و به دليل اينكه احتمال ميرفت امكانات لازم در فرودگاه زابل وجود نداشته باشد، بلافاصله تغيير مسير داد و در فرودگاه مهرآباد به زمين نشست.

سيب آمريكايي در بازار كيلويي سه هزار تومان

روزنامه اعتماد ملی در صفحه اقتصادی خود در مطلبی با عنوان سيب آمريكايي در بازار كيلويي سه هزار تومان، مسوولان می گویند سيب آمريكايي وارد نشده است، می نویسد: بعد از آنكه پرتقالهاي معروف اسرائيلي پارسال مدام زير ميكروسكوپهاي كارشناسان مسائل سياسي رفتند، انگار حالا نوبت به سيبهاي آمريكايي رسيده است، در حالي كه در بازار سيبهاي با نشان آمريكا ديده ميشود اما مسوولان ورود هرگونه سيب آمريكايي به بازار ايران را تكذيب ميكنند.

XS
SM
MD
LG