لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۰

عراق درباره آزادی سه شهروند آمریکایی در ایران ابراز امیدواری کرد


وزیر خارجه عراق اعلام کرد بغداد از ایران درخواست کرده آمریکایی هایی را که به دلیل ورود غیرقانونی به ایران بازداشت شده اند، آزاد کند.

هشیار زیباری، وزیر خارجه عراق روز دوشنبه گفت سه شهروند آمریکا هنگام کوهنوردی در منطقه ای مرزی میان ایران و عراق اشتباهاً وارد ایران شده اند. او اطمینان داد که آنان هیچ تهدیدی علیه ایران به شمار نمی روند.

روز یکشنبه آقای زیباری گفته بود که معتقد است تنها اتهام پرونده، ورود غیر قانونی به ایران است و درباره آزادی سه آمریکایی بازداشت شده، ابراز امیدواری کرد. هشیار زیباری گفت هفته گذشته با حسن کاظمی قمی سفیر ایران در بغداد ملاقات کرده و خواستار آزادی آنان شده است.

همچنین روز یکشنبه جیمز جونز، ژنرال بازنشسته و مشاور امنیت ملی باراک اوباما، در گفت و گو با شبکه خبری ان بی سی گفت ایران رسماً بازداشت سه کوهنورد آمریکایی را تایید کرده است. این افراد آخرین بار روز ۹ مرداد ماه (31 ژوئیه) در منطقه مرزی ایران و منطقه کردستان عراق دیده شدند.

جمهوری اسلامی ایران این سه آمریکایی را جاسوس هایی خوانده که به شکل غیرقانونی وارد ایران شده اند. ژنرال جونز این اتهام را رد کرد و گفت آنان بی گناه هستند و باید فوراً آزاد شوند.

XS
SM
MD
LG