لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۸

کردهای عراق در انتظار اعلام نتیجه انتخابات


مقامهای برگزار کننده انتخابات در کردستان عراق می گویند مشارکت رای دهندگان در انتخابات محلی که روز شنبه انجام گرفت قابل توجه بود ولی سیاستمداران مخالف میگویند که رای گیری با برخی بی نظمی ها همراه بوده است.

شمارش رسمی آرا در بغداد ادامه دارد و انتظار می رود که به زودی نتیجه آن اعلام شود. رییس کمیسیون برگزاری انتخابات منطقه ای گفته است که مشکلات فنی ممکن است اعلام رسمی نتیجه انتخابات را تا چند هفته به تاخیر اندازد.

حمدیه حسینی یکی از اعضای کمیسیون برگزاری انتخابات می گوید حدود هشتاد درصد از افراد واجد شرایط رای دادن در سراسر کردستان در رای گیری شرکت کردند و انتخابات به آرامی بر گزار شد، ولی سیاستمداران گروههای مخالف در کرستان ازناهنجاریهایی در رای گیریها گله و شکایت کرده اند و می گویند مقامات از حضور مخالفان در حوزه ها ممانعت به عمل آوردند ولی به افرادی که ثبت نام نکرده بودند اجازه دادند که در رای گیریها شرکت کنند.

کریم سنجری، وزیر کشور کردستان، می گوید که رای گیریها آرام و منصفانه بود و از سوی صدها نفر مورد نظارت قرار داشت.

گزاش رسانه های خبری از منطقه می گوید که نتایج مقدماتی حاکی از آن است که حزب دموکراتیک کردستان وابسته به مسعود بارزانی و اتحادیه میهنی کردستان وابسته به جلال طالبانی، رییس جمهوری عراق مجموعاً حدود ۶۳ کرسی از مجموع ۱۱۱ کرسی پارلمان کردستان عراق را به دست آورده اند.

XS
SM
MD
LG