لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۷

کارگران ساختمانی آفریقای جنوبی تهدید به اعتصاب کرده اند


نزدیک به ۷۰ هزار کارگر ساختمانی در آفریقای جنوبی قرار است روز چهارشنبه در اقدامی که می تواند بر روند آماده سازی جام جهانی تاثیر بگذارد، اعتصاب کنند. بسیاری از این کارگران در ساخت و ساز استادیوم برای مسابقات فوتبال جام جهانی یا عملیات مرتبط با پروژه راه آهن حمل ونقل سریع در این کشور مشارکت دارند.

کارگران معترض که اتحادیه ملی کارگران معدن آفریقای جنوبی نمایندگی آنان را برعهده دارد، خواستار افزایش ۱۳ درصدی دستمزد خود هستند. کارفرمایان با افزایش ۱۰ درصدی دستمزدها موافقت کرده اند اما اتحادیه می گوید این اضافه حقوق برای پوشش هزینه های زندگی کافی نیست.

اتحادیه کارگران معدن آفریقای جنوبی در بیانیه ای در روز دوشنبه اعلام کرد کارگران روز چهارشنبه دست از کار می کشند، مگر آن که کارفرماها با مطالبات آنان موافقت کنند.

طرفین روز دوشنبه برای پایان دادن به مناقشات ملاقات کردند. دادگاه درخواست شرکت های کارفرما مبنی بر ممنوعیت اعتصاب را رد کرده است. مسابقات جام جهانی ژوئن آینده، حدود یک سال دیگر آغاز می شود و آفریقای جنوبی برای آمادگی کامل برگزاری این بازی ها تحت فشار است. این اولین بار است که آفریقای جنوبی میزبان مسابقات جام جهانی می شود. پیش بینی می شود که ۴۵۰ هزار تن از فوتبال دوستان برای تماشای مسابقات فوتبال جام جهانی به این کشور سفر کنند.

XS
SM
MD
LG