لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۹

آیت الله خامنه ای: ایران تسلیم فشار نخواهد شد


آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی می گوید ایران در برابر اعتراضات پس از انتخابات تسلیم فشار نخواهد شد.

او این نظر را روز چهارشنبه و یک روز پس از آن ابراز داشت که شورای نگهبان ابطال نتایج انتخابات را علی رغم خلافکاریهایی در رای گیری در ۵۰ ناحیه، رد کرد.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت "پرسش های بزرگی" در باره مشروعیت انتخابات در ایران وجود دارد.

در این میان، در اطلاعیه های اینترنتی از مردم دعوت شده است بعد از ظهر چهارشنبه در برابر ساختمان پارلمان جمع شوند. اما این خبر نمی تواند تایید شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشدار داده است برای درهم شکستن تظاهرات به زور متوسل خواهد شد.

در رویدادی جداگانه، یک دستیار نزدیک میر حسین موسوی می گوید پلیس به دفاتر یک روزنامه متعلق به او حمله کرد و ۲۵عضو آنرا دستگیر کرد. دستیار موسوی روز چهارشنبه به خبرگزاری های غربی گفت حمله به روزنامه " کلمه سبز" روز دوشنبه صورت گرفت.

شخصیت های اصلاح طلب در ایران مانند مهدی کروبی خواهان برگزاری یک روز سوگواری برای کسانی که در خشونت های اخیر کشته شدند هستند.

آمار رسمی کشته شدگان ۱٧نفر است، اما کسانی که شاهد زدوخورد بین معترضین و نیروهای امنیتی بودند این رقم را به مراتب بالاتر می دانند. این ارقام نمی تواند مستقلا تایید شود زیرا ایران فعالیت های خبرگزاری ها را برای ارسال گزارش بشدت محدود کرده است.

در این میان، شورای نگهبان می گوید به رسیدگی به شکایت های انتخاباتی ورای ضرب الاجل روز چهارشنبه ادامه خواهد داد. شورا اینک تا ۲۹ژوئن فرصت دارد کارش را تکمیل کند.

محسن رضایی، کاندیدای شکست خورده ، شکایت هایش را پس گرفته است .

XS
SM
MD
LG