لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۰

انتخابات لبنان تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود


در انتخابات پارلمانی لبنان که امروز یکشنبه برگزار می شود، رئیس جمهوری این کشور در میان رأی دهندگانی بود که صبح زود آرای خود را به صندوق انداختند. میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان پس از آن که در زادگاه خود در شمال بیروت رأی خود را به صندوق انداخت به خبرنگاران گفت دمکراسی « نعمتی است که لبنان را در خاورمیانه شاخص می کند.»

در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در لبنان، ائتلاف اکثریت به رهبری سعد حریری با حمایت آمریکا و حزب الله لبنان با حمایت ایران و سوریه با یکدیگر رقابت می کنند.
نتیجه این انتخابات می تواند سمت و سوی آینده این کشور را تعیین کند.

نظرسنجی ها پیش بینی می کنند که رقابت بر سر کسب ۱۲۸ کرسی پارلمان بسیار تنگاتنگ باشد. گزارش ها حاکی از آن است که حدود ۵۰ هزار سرباز و نیروهای پلیس برای جلوگیری از خشونت های احتمالی به نقاط مختلف این کشور اعزام شده اند و تمهیدات امنیتی گسترده ای در لبنان به اجرا گذاشته شده است.
نتایج انتخابات روز دوشنبه اعلام خواهد شد.

پیشتر در روز شنبه، «زیاد بارود» وزیر کشور لبنان گفت مسئولان ایمان دارند که انتخابات بدون هیچ گونه مشکلی برگزار خواهد شد. او هرگونه اتهام مبنی بر غیرعادلانه بودن برگزاری انتخابات را رد و تأکید کرد استفاده از دستگاه های پیشرفته امنیتی درمورد کارت های ملی افراد شرکت کننده، جلوی استفاده مجدد از کارت های شناسایی را می گیرد.

جیمی کارتر، رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده که سرپرستی یکی از گروه های نظارت بر انتخابات لبنان را برعهده دارد اظهار امیدواری کرده که فارغ از این که چه گروهی پیروز انتخابات باشد، همگان آن را بپذیرند.

XS
SM
MD
LG