لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۴

جنگ در دره سوات ممکن است ماه ها طول بکشد


مقامات ارتش پاکستان می گویند در حالی که وضعیت امنیتی در دره سوات بهتر شده، اما اخراج کامل نیروهای طالبان از منطقه بیشتر طول خواهد کشید.

ژنرال اطهرعباس، سخنگوی ارتش پاکستان، روز چهارشنبه گفت تأمین امنیت در منطقه ممکن است موجب طول کشیدن جنگ تا دو ماه دیگر شود.

ژنرال «ایجاز عوان»، یک فرمانده ارتش پاکستان نیز گفت سربازان همچنین ممکن است مجبور شوند برای حفظ امنیت، دست کم یک سال در دره سوات باقی بمانند.

نیروهای پاکستان هفته پیش کنترل مینگورا، شهر اصلی سوات را از شبه نظامیان پس گرفتند. آقای عوان می گوید از دیدگاه ارتش، غیرنظامیان می توانند به مینگورا باز گردند، اما یاد آورمی شود به راه انداختن سرویس های آب و برق هفته ها طول خواهد کشید.
در این میان، ریچارد هولبروک نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان روز چهارشنبه برای گفت و گو با با آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان و ارزیابی وضعیت آوارگان، وارد این کشور شد.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت آقای هولبروک در جریان سفرسه روزه خود، به دیدار آوارگان پاکستانی رفته و از سازمان های امداد بازدید خواهد کرد.

روز چهارشنبه همچنین مقامات آموزشی در پاکستان گفتند ستیزه جویان طالبان در شمال غربی پاکستان، هنوز بیش از ۴۰ دانش آموز را در اسارت دارند، آنها قبلاً ادعا کرده بودند که دانش آموزان را آزاد کرده اند.
مقامات انتظامی و دولتی قبلاً گفتند سربازان تمامی دانش آموزان و کارمندان مدرسه را که روز دوشنبه ربوده شدند آزاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG