لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۵

ارتش پاکستان از پيشروی در شهر اصلی تحت کنترل ستيزه گران طالبان خبر ميدهد


سربازان پاکستانی به پيش روی در شهر اصلی تحت کنترل طالبان در دره سوات ادامه می دهند.

مقامات ارتشی ميگويند امروز، يکشنبه، چند نقطه اصلی شهر مينگورا، از جمله محله ای که ستيزه گران اغلب اجساد مثله شده قربانيانشان را در آنجا می انداختند، تحت کنترل درآورده اند.

ارتش از کشته شدن دست کم پنج ستيزه گر در جنگ های خيابانی امروز، و توقيف چند نفر ديگر خبر داده است.

در بخش هائی ديگر از پاکستان، هواپيماهای پاکستانی امروز چند موضع طالبان را در ناحيه ايلی اوراکزائی بمباران کردند، و دست کم سيزده نفر را کشتند.

ارتش پاکستان ميگويد بيش از هزار ستيزه گر از هنگامی که عمليات پس گرفتن مناطق از ستيزه گران شروع شد کشته شده اند. تائيد مستقلانه ارقام ممکن نيست.

سربازان پاکستانی عمليات دره سوات را در واکنش به نقض يک پيمان صلح توسط ستيزه گران، و پيشروی آنان به محدوده ای در شعاع هزار کيلومتری پايتخت شروع کردند.

سازمان ملل متحد ميگويد جنگ در شمال غربی پاکستان موجب بزرگترين آوارگی در جهان طی دو دهه اخير شده است، و شمار آوارگان اکنون به حدود دو ميليون نفر رسيده است.

يک خبر ديگر از اقدام پليس در تعقيب افراد مسلحی حکايت دارد که يک توريست فرانسوی را در يک ناحيه هم مرز با ايران و افغانستان ربوده اند.

پليس در استان بلوچستان در جنوب شرقی پاکستان ميگويد افرادی مسلح اين مرد فرانسوی را از ميان جمعی که زنان و کودکان نيز جزو آن بودند جدا ساخت، و بقيه را آزاد کرد.

پليس ميگويد به ستيزه گران، از جمله جدائی طلبان بلوچ، ظنين است .

وزارت امورخارجه فرانسه با انتشار بيانيه ای ميگويد مرکز فرانسوی ويژه بحران، وسفارت آن کشور در پاکستان، برای چاره جوئی در مورد اين ماجرا تجهيز شده اند.

XS
SM
MD
LG