لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۷

جمهوری اسلامی به حمایت مادی و معنوی از حماس و حزب الله ادامه می دهد


جمهوری اسلامی به حمایت مادی و معنوی از حماس و حزب الله ادامه می دهد
جمهوری اسلامی به حمایت مادی و معنوی از حماس و حزب الله ادامه می دهد

محمود احمدی نژاد در مصاحبه ای با شبکه خبری تلویزوین ای بی سی آمريکا گفت مردم فلسطین، همانند تمام ملت ها، حق دارند در باره سرنوشت خود تصمیم بگیرند. و در پاسخ به این پرسش که آیا ایران از فلسطینیان، اگر قرار داد صلح با اسراییل امضا کنند حمایت خواهد کرد یا نه، احمدی نژاد گفت: ما از هر تصمیمی که آنها بگیرند، پشتیبانی خواهیم کرد.

اما اقدامات ایران با این گفته رییس جمهوری مغایرت دارد. ایران به حمایت مادی و معنوی از حماس و حزب الله ادامه می دهد. آنها هردو حق اسراییل را برای زیستن رد می کنند و با راه حل دو کشوری، که بر اساس آن اسراییل و فلسطینیان در صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند، مخالف هستند.

رابرت وود، قائم مقام سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت راه حل دو کشوری سیاستی است که آمريکا دنبال می کند و مردم اسراییل و فلسطینیان را قادر می سازد پیش بروند و وضع خود را بهبود بخشند. او از ایران خواست نقشی مثبت در منطقه ایفا کند، کاری که تاکنون انجام نداده است:
**** اگر ایران می خواهد حسن نبت نشان دهد، باید نیروهایی را که از آنها حمایت می کند و با راه حل دو کشوری مخالف هستند تشویق کند از مخالفت دست بردارند و بگونه ای سازنده در جهت کمک به رسیدن به این هدف کتار کند.

رابرت وود گفت: " تحقق راه حل دو کشوری برای ما بسیار مهم است."

جرچ میچل فرستاده ویژه رییس جمهوری آمريکا به خاورمیانه ، در جریان سفر اخیر به منطقه، گفت یک راه حل دو کشوری تنها راه حل است، و برقراری صلحی فراگیر در خاورمیانه نه فقط بسود اسراییلیان و فلسطینیان، بلکه بنفع آمريکا و مردم سراسر منطقه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG