لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۷

پدر رکسانا صابری می گوید نگران جان دخترش است


پدر رکسانا صابری، روزنامه نگار آمریکایی ایرانی تبار که به اتهام جاسوسی در زندان اوین به سر می برد، گفت به اتفاق همسرش «آکی کو» روز يکشنبه در زندان اوين با دخترشان ملاقات کردند و برای تولد ٣٢ سالگی او گل بردند.

پدر ٦٨ ساله رکسانا روز دوشنبه به خبرگزاری رويترز گفت اعتصاب غذا باعث شده است دخترش «به شدت ضعيف شده» و شرايط خوبی نداشته باشد به طوری که با دشواری سرپايش می ايستاد.

رکسانا صابری از روز سه شنبه گذشته در اعتراض به حکم هشت سال زندان که مقامات قضایی ایران برای او تعیین کرده اند، دست به اعتصاب غذا زده است.

رضا صابری، پدر رکسانا روز دوشنبه گفت وی کوشیده است دخترش را از ادامه اعتصاب غذا منصرف کند اما رکسانا گفته است تا کسب آزادی به اعتصاب ادامه خواهد داد.

همچنین روز دوشنبه تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران به نقل از حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، اعلام کرد هر گونه مداخله خارجی در پرونده رکسانا صابری غیر قابل قبول است. قشقاوی گفته است صابری «هرگز ادعا نکرده است که شهروند کشوری غیر از ایران است،» بنابراین پرونده او موردی داخلی محسوب می شود.

صابری دارای تابعیت دوگانه از ایران و آمریکاست. وزارت امور خارجه آمریکا اتهام علیه صابری را «بی اساس» دانسته و واشنگتن خواهان آزادی وی شده است.

XS
SM
MD
LG