لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۳

آمریکا در مورد آنفلوآنزای خوکی وضعیت اضطراری اعلام کرد


ایالات متحده آمریکا، برای رویارویی با آنفلوآنزای نوع خوکی وضعیت بهداشتی فوق العاده اعلام کرده است. جانت ناپولیتانو، وزیر امنیت داخلی آمریکا، روز یکشنبه گفت این اقدام به مقامات امکان ترخیص اعتبار مالی لازم و داروی ضد ویروسی را برای مبارزه با شیوع این گونه آنفلوآنزا می دهد.

دکتر ریچارد بسر، کفیل مدیر مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری در آمریکا، گفت تا کنون دست کم ۲۰ مورد آنفلوآنزای خوکی در پنج ایالت (تگزاس، کالیفرنیا، نیویورک، کانزاس و اوهایو) تایید شده است. مقامات می گویند انتظار می رود موارد آلودگی به این بیماری، در روزهای آینده افزایش یابد.

مقامات بهداشتی در کشور همسایه آمریکا - کانادا، ۶ مورد آنفلوآنزای خوکی را (در استان شرقی نووا اشکوشیا) در میان گروهی از دانشجویانی که به تازگی از مکزیک بازگشته بودند، تایید کردند.

مقامات مکزیک نیز می گویند ۸۶ نفر از این بیماری به هلاکت رسیده اند و بیش از ۱۳۰۰ نفر بیمار هستند. برخی از کلیساها در مکزیک مراسم مذهبی خود را، برای جلوگیری از انتقال این بیماری لغو کردند. مقامات همچنین از برگزاری کنسرت ها و مسابقات ورزشی صرفنظر کردند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که این ویروس «یک وضعیت اضطراری بین المللی» به وجود آورده است که «بالقوه همه گیر» است.

بانک جهانی روز یکشنیه اعلام کرد مبلغ ۲۰۵ میلیون دلار به مکزیک برای مقابله با این بیماری وام خواهد داد.


XS
SM
MD
LG