لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

حراج اینترنتی کپی نایابی از داستان مصور سوپرمن به قیمتی گزاف


یک کپی از اولین نسخه چاپی داستان مصور سوپرمن که تاریخ آن به سال ۱۹۳۸ باز می گردد در یک حراج اینترنتی به مبلغی بیش از ۳۱۷ هزار دلار به فروش رفت.

این حراج اینترنتی که از دوهفته پیش آغاز شده بود نظر ۸۹ نفر را که علاقمند به آثار سوپرمن و جمع آوری نسخ کتاب های مصور آن هستند به خوب جلب کرد. اما اسامی فروشنده یا خریدار به دلایلی اعلام نشده است.

این کپی از داستان مصور سوپر من که با عنوان «ترمیم نشده» به حراج گذاشته شد سوپرمن، این قهرمان شنل پوش که از سیاره ای به نام کریپتن به کره زمین آمده را در حالی نشان می دهد که اتومبیلی را بالای سر خود نگاهداشته است.

این داستان مصور که در اصل در ماه ژوئن ۱۹۳۸ منتشر شد تیراژی برابر با ۱۰۰ در آن زمان داشته است و به قیمت ده سنت به فروش رسیده است.

استیو فیشلر صاحب سایت حراجی اینترنتی به نام «کمیک کانکشن» به خبرنگاران گفت که این مجله داستان های مصور تا ۱۲ سال پیش در اختیار یک فرد بود و در آن زمان یک پسر جوان ساکن سواحل غرب آمریکا آن را به بهایی کم تر از نیم دلار از او خرید.

فرد فروشنده تا سال ۱۹۶۶ میلادی این مجله مصور را در زیرزمین خانه مادر خود به دست فراموشی سپرده بود اما پس از آن با امید اینکه روزی ارزش آن افزایش پیدا کند از این مجله مصور نگهداری می کرده است.

فیشلر پیش از برگزاری حراج پیش بینی کرده بود که این نشریه مصور سوپرمن به مبلغی بیش از ۴۰۰ هزار دلار به فروش خواهد رفت. بسیاری معتقدند که سوپرمن اولین ابرقهرمانی بوده است که در داستان های مصور تصویر شده و قدمت آن به سال های پیش از ظهور مرد عنکبوتی و بتمن می رسد.

شخصیت دیگر سوپرمن مردی باوقار و عینکی به نام کلارک کنت است که در این داستان نقش خبرنگار روزنامه ای به نام «دیلی پلنت» را بازی می کند. او هنگام نیاز به مبارزه با بدی ها و پلیدی ها فورا وارد باجه تلفنی می شود و همانجا با یک چرخش لباس خود را به سوپرمن تغییر می دهد.

خانه ويرانه جرى سيگل، نويسنده داستان و جو شوستر تصويرگر داستان هاى مصور سوپرمن، كه در شهر كليولند در ايالت اوهايو قرار دارد در ماه اكتبر سال ۲۰۰۸ در يك حراج اينترنتى ديگر به قيمت ۱۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

XS
SM
MD
LG