لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

آرامش پس ازسی سال خشونت در ايرلند با حملات ناسيوناليت ها به لرزه افتاده است


پليس در ايرلند شمالی امروز، يکشنبه، از چهار مرد به ظن ارتباط در حمله ای مرگبار به پادگانی که پايگاه ارتش بريتانيادر آنجاست، بازجوئی کرد.

ناسيوناليست های ايرلندی ديروز هنگامی که پليس اين پنج نفررا بازداشت ميکرد به سوی ماموران بمب های آتش زای بنزينی پرتاب کردند.

پليس در شهرک لورگن در جنوب غربی بلفاست سرگرم تفتيش و بازرسی بود که با پرتاب بمب های آتش زا و سنگ روبرو شد. مقامات ميگويند هيچ يک از ماموران مجروح نشدند.

پليس ميگويد از اين چهار مرد در باره تيراندازی های منجر به کشته شدن دو سرباز بريتانيائی و مجروح شدن چهار نفر ديگر در پادگان نظامی، که روز هفتم مارس رخ داد، بازجوئی کرده است. يکی از آنان يک عضو ارتش جمهوريخواه ايرلند در شهرک لورگن است.

يک گروه منشعب از ارتش جمهوريخواه ايرلند، که خود را ارتش واقعی جمهوريخواه ايرلند ميخواند، مسئوليت حمله به پادگان را بر عهده گرفته است.

يک گروه ديگر بنام تداوم ارتش جمهوریخواه ايرلند نيز مسئوليت کشته شدن روز دوشنبه يک مامور پليس در شهرکی در نزديکی بلفاست را برعهده گرفته است. از پنج نفر در ارتباط با کشته شدن وی بازجوئی شده است.

اين دو حمله آرامشی را بر هم زده است که با توافق صلح سال ۱۹۹۸، به سی سال خشونت ميان ارتش جمهوريخواه ايرلند و خواستار وحدت ايرلند، با گروههای خواستار تداوم وحدت با بريتانيا، پايان داده بود

XS
SM
MD
LG