لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

آیت الله خامنه ای رییس جمهوری آمریکا را به دنبال کردن راه جرج بوش در حمایت از اسراییل متهم کرد


کنفرانس دو روزه بررسی مسایل فلسطینیان در تهران گشایش یافت، در همین حال محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی از آنچه آن را مداخله ایران در امور فلسطینیان نامید به شدت انتقاد کرد.

آیت الله خامنه ای روز چهارشنبه در پیامی هنگام گشایش کنفرانس، پرزیدنت باراک اوباما را هدف گرفت و او را متهم کرد که با حمایت از اسراییل همان راه نادرست جرج دبلیو بوش را دنبال می کند.

رهبر جمهوری اسلامی اسراییل، را یک «غده سرطانی» نامید و گفت گفت تنها فلسطینیان می توانند سرزمین خود را از طریق مقاومت در برابر اسراییل، به جای کوشش برای مذاکره، نجات دهند.

در همین حال، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی روز چهارشنبه در کرانه غربی، از ایران به دلیل آنچه آن را مداخله در امور فلسطینیان نامید به شدت انتقاد کرد و، در اشاره ای آشکار به حمایت تهران از حماس، گفت ایران سعی دارد شکاف در میان فلسطینیان را عمیق تر کند.

انتقاد عباس از تهران پس از آن صورت می گیرد که وزیر امور خارجه عربستان سعودی از همتایان عرب خود خواست با آنچه آن را «چالش ایران» نامید برخورد کنند.

در این میان، تلویزیون دولتی ایران روز چهارشنبه گزارش داد پلیس بین المللی درخواست تهران را برای دستگیری ۱۵ مقام ارشد اسراییلی بررسی می کند. روز دوشنبه، اینترپل تکذیب کرد که ایران چنین درخواستی ارایه داده است و یادآور شد که منشور اینترپل آن را از هر اقدامی که «ماهیتی سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی» داشته باشد، ممنوع می کند.

XS
SM
MD
LG