لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۲

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه در مورد پرونده های مطرح تعدادی از زندانیان


سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی گفت در پرونده بمب گذاری حسینیه شیراز برای سه متهم اصلی پرونده حکم اعدام صادر شده و پرونده ۱۵ نفر دیگر در دست رسیدگی است. علیرضا جمشیدی که در نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت افزود این پرونده در دادگاه تجدید نظر است و با توجه به اعترافات این متهمان و بودجه ای که از برخی کشورها به ویژه آمریکا دریافت کردند و زیر چتر حمایتی آنها قرار داشتند برای ما محرز است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه، تعداد دستگیرشدگان بازی استقلال و پیروزی در روز جمعه را ۲۰ نفر اعلام کرد.

جمشیدی درخصوص بمب گذاری اخیر در سراوان، به کشته شدن چهار نفر از ماموران نیروی انتظامی در تاریخ ۲۴ بهمن و زخمی شدن دو سرباز وظیفه اشاره کرد و گفت پرونده آنها در دادگستری با شکایت استانداری در دست رسیدگی است.

وی در ارتباط با وضعیت پرونده هفت بهایی نیز تصریح کرد اتهام این هفت متهم نیز جاسوسی برای اجانب بود که تحت تعقیب قرار گرفتند و برای آنها قرار مجرمیت صادر شد و حداکثر هفته آینده با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال می شود.

جمشیدی، درخصوص نامه دادستان کل کشور به وزیر اطلاعات نیز گفت هرگونه فعالیت بهاییان علیه کشور، تبلیغ علیه نظام و اسلام قطعا جرم است و از آن جلوگیری می شود اما زندگی و سکونت آنها در کشور هیچ مشکلی ندارد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آخرين وضعيت دستگيرشدگان مراسم سالگرد بازرگان، خاطر نشان كرد تعداد دستگير شدگان ۷ نفر بود كه يكی از آنها با توديع وثيقه آزاد شده است و يك نفر نيز به دليل عدم ارایه وثيقه به همراه ۵ نفر ديگر در بازداشت به سر می‌برد و اتهامات آنها اخلال در نظم عمومی و درگيری با پليس مطرح شده است.

گفتنی است که سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی در ارتباط با اتهاماتی که در مورد پرونده های مختلف مطرح کرده، هیچ گونه دلیلی را ارایه نکرده است.

XS
SM
MD
LG